Pelafen 20 mg, 30 tabletek
Lek
Lek

Pelafen 20 mg, 30 tabletek

5909991257859
Marka: Pelafen

Lek roślinny Pelafen zawiera suchy wyciąg z korzenia pelargonii. Jest stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia. Lek przeznaczony dla dzieci powyżej 6 lat i dorosłych.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy roślinny Pelafen jest wskazany w tradycyjnym objawowym leczeniu przeziębienia. Skuteczność leku wynika wyłącznie z długotrwałego stosowania

Działanie Pelafen 20 mg, 30 tabletek

Produkt leczniczy roślinny Pelafen działa hamująco na objawy przeziębienia.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. - Lek podaje się doustnie. Tabletki należy połykać w całości (nie rozgryzać), popijając niewielką ilością wody. - Jeśli mimo stosowania leku objawy nie ustępują w ciągu 1 tygodnia, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 3 razy na dobę (rano, w południe, wieczorem). Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 tabletka 2 razy na dobę (rano i wieczorem)

Skład Pelafen 20 mg, 30 tabletek

Substancją czynną jest: suchy wyciąg z korzenia pelargonii Pelargonium sidoides DC i/lub Pelargonium reniforme Curt., radix. 1 tabletka powlekana zawiera 20 mg suchego wyciągu z korzenia pelargonii (Pelargonii radicis extractum siccum) (4-7:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 14% (V/V). Substancje pomocnicze: ekstrakt: celuloza sproszkowana, krzemionka koloidalna bezwodna; rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 6000, żelaza tlenek żółty E172, żelaza tlenek czerwony E172, tytanu dwutlenek E171, talk

Działania niepożądane

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): - zaburzenia żołądkowo-jelitowe, - łagodne krwawienia z dziąseł albo nosa, - reakcje alergiczne, - przypadki toksycznego działania na komórki wątroby

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Pelafen: - jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (wyciąg z korzenia pelargonii) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Podmiot odpowiedzialny

Phytopharm
Klęka 1
Nowe Miasto nad Wartą


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała.

Pelafen
3170122
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
32,99 zł

(1,10 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj