Pelafen 20 mg, 15 tabletek
Lek
Lek

Pelafen 20 mg, 15 tabletek

5909991360511
Marka: Pelafen

Lek roślinny Pelafen zawiera suchy wyciąg z korzenia pelargonii. Jest stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia. Lek przeznaczony dla dzieci powyżej 6 lat i dorosłych.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy roślinny Pelafen jest wskazany w tradycyjnym objawowym leczeniu przeziębienia. Skuteczność leku wynika wyłącznie z długotrwałego stosowania

Działanie Pelafen 20 mg, 15 tabletek

Produkt leczniczy roślinny Pelafen działa hamująco na objawy przeziębienia.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. - Lek podaje się doustnie. Tabletki należy połykać w całości (nie rozgryzać), popijając niewielką ilością wody. - Jeśli mimo stosowania leku objawy nie ustępują w ciągu 1 tygodnia, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 3 razy na dobę (rano, w południe, wieczorem). Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 tabletka 2 razy na dobę (rano i wieczorem)

Skład Pelafen 20 mg, 15 tabletek

1 tabletka powlekana: suchego wyciągu z Pelargonium sidoides DC 20mg i/lub Pelargonium reniforme Curt., radix (korzenia pelargonii) Pelargonii radicis extractum siccum (4-7:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 14% (V/V). Substancje pomocnicze wchodzące w skład tabletki: ekstrakt: celuloza sproszkowana, krzemionka koloidalna bezwodna Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 6000, żelaza tlenek żółty E 172, żelaza tlenek czerwony E 172, tytanu dwutlenek E 171, tal

Działania niepożądane

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): - zaburzenia żołądkowo-jelitowe, - łagodne krwawienia z dziąseł albo nosa, - reakcje alergiczne, - przypadki toksycznego działania na komórki wątroby

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Pelafen: - jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (wyciąg z korzenia pelargonii) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Podmiot odpowiedzialny

Phytopharm
Klęka 1
Nowe Miasto nad Wartą

Pelafen
3170171
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
10,71 zł

(0,71 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
26 May 2023

Alergia Na pokarmy i nietolerancja pokarmowa to dwa różne stany, które mogą powodować nieprzyjemne objawy po spożyciu określonych produktów. Choć niektóre z tych objawów mogą być podobne, istnieją fundamentalne różnice między tymi dwoma stanami. W tym artykule omówimy różnice między alergią a nietolerancją pokarmową, aby lepiej zrozumieć te terminy i jak wpływają na nasze zdrowie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj
Zapytaj farmaceutę