Flucontrol Max 650 mg + 10 mg + 4 mg, 10 tabletek
Lek
Lek
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Flucontrol Max 650 mg + 10 mg + 4 mg, 10 tabletek

Marka: Flucontrol

Produkt leczniczy FluControl MAX zawiera paracetamol, fenylefrynę i chlorofenaminę, dzieki którym działa wielokierunkowo. Jest stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia w celu działania przeciwbólowego, przeciwgorączkowego oraz zmniejszania obrzęku błony śluzowej nosa.

Opis

Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy FluControl MAX jest wskazany w leczeniu objawowym przeziębienia i grypy, które przebiegają z gorączką, bólem słabym do umiarkowanego oraz z obrzękiem błony śluzowej nosa i wydzieliną (katar).

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650mg, chlorowodorek fenylefryny 10mg, maleinian chlorfenaminy 4mg. Rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A, otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba)

Działanie

Produkt leczniczy FluControl MAX zawiera 3 substancje czynne, dlatego wykazuje wielokierunkowe działanie. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Fenylefryna przyczynia się do zmniejszania przekrwienia błony śluzowej nosa z powodu obkurczania drobnych naczyń krwionośnych. Natomiast chlorofenamina wpływa na zmniejszenie wzmożonej produkcji wydzieliny z nosa.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka dziennie, w razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, nadciśnienie tętnicze, ciężka choroba serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa lub dławica piersiowa), tachykardia, zaburzenia rytmu serca, nadczynność tarczycy, jaskra, leczenie lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO), dzieci poniżej 12 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Działania niepożądane

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Flucontrol
8970001
Postać
Tabletki
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
Super Cecha
Lek
Produkt z Polski
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 149zł

 

Wartość koszyka do 148,99 zł

Wartość koszyka od 149,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

POLTRAF

69,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie

Flucontrol Max 650 mg + 10 mg + 4 mg, 10 tabletek

access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
10,08 zł

(1,01 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 149 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
16 September 2021

Wspólnym mianownikiem grzybic skóry jest nalot na skórze o białym zabarwieniu, złuszczanie oraz nadmierne rogowacenie naskórka, pęcherzyki z surowiczym wysiękiem, białe plamy zlewające się w większe konglomeraty, wilgotny charakter zmian, nieprzyjemny świąd, pieczenie, rumień, a niekiedy ból.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj