Środki na mięśnie i stawy

Kategorie

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 330,00 zł

Super Cecha

Postać

Droga podania

Aktywne filtry

Jest 311 produktów.

Środki na mięśnie i stawy

Bóle związane z układem ruchu są jednymi z najczęściej zgłaszanych dolegliwości w gabinetach lekarskich i aptekach. O ile ból związany z urazem ma charakter przejściowy i po czasie ustępuję, o tyle ból zwyrodnieniowy trwa dłużej i potrafi znacznie utrudnić codzienność.

Ból kończyny - zespół cieśni nadgarstka, podagra czy RZS

Ból kończyny często jest niespecyficzny to znaczy, że trudno jednoznacznie określić jego źródło, a on sam może mieć wiele przyczyn. Poza typową kontuzją warto wziąć pod uwagę możliwość rozwoju niektórych chorób - dny moczanowej, chorobny zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów czy cieśni nadgarstka. Urazy tkanek miękkich z kolei najczęściej związane są z nadwyrężeniem mięśnia czworogłowego, skręceniem kostki lub złamaniem śródstopia, kontuzją stawu kolanowego, łokciowego lub barkowego.

Pierwsza pomoc przy skręceniu stawu skokowego

W przypadku nagłego urazu np. skręcenia kostki warto zastosować się do ogólnych zasad postępowania. Pierwszym krokiem bezpośrednio po kontuzji powinno być schłodzenie miejsca urazu okładem z lodu, kompresem żelowym albo suchym lodem w spreju. Następnie warto dokładnie zabandażować kończynę opaską uciskową (bandażem elastycznym) i unieść ją powyżej poziomu serca co uchroni przed odpływem krwi i płynów z miejsca urazu.

Leki na ból mięśni i stawów

Zanim trafimy do specjalisty możemy ulżyć sobie również za pomocą popularnych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Dokonując wyboru warto pomóc farmaceucie w wywiadzie wskazując na czas trwania bólu, jego nasilenie, stale stosowane leki na bóle mięśni oraz choroby, z którymi obecnie walczymy. Do najczęściej stosowanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych stosowanych w leczeniu bólu mięśni i stawów należy ibuprofen, diklofenak, naproksen oraz ketoprofen. W przypadku bólów łagodnych lub umiarkowanych może już pomóc zastosowanie paracetamolu pomimo, że jest to jeden z niewielu leków przeciwbólowych, który nie działa przeciwzapalnie.

Bóle kolan, bóle pleców - żele przeciwzapalne

Pamiętajmy, że w razie bólu możemy również stosować te same leki przeciwzapalne na ból mięśni przeciwzapalne miejscowo w postaci maści i żelów. Działając w ten sposób unikamy większej części działań niepożądanych i kierujemy substancję leczniczą od razu w pobliże stanu zapalnego. Większość dostępnych żeli przeciwzapalnych ma bardzo wydajną konsystencję, nie brudzą odzieży, a często mają dodatkowy efekt rozgrzewający, bądź chłodzący. Świetnie sprawdzają się przy bólu pleców, bólu kolan i bioder.

Ból pleców - rehabilitacja

Bardzo ważną rzeczą, którą możemy zrobić obok leczenia przeciwbólowego jest odpowiednia rehabilitacja z wykorzystaniem fizjoterapeuty. Odpowiednio dobrane ćwiczenia przez specjalistę pozwolą znacznie szybciej się zregenerować po kontuzji, wzmocnić określone partie mięśni i zapobiec w ten sposób kolejnym urazom.

Jakie tabletki na stawy stosować?

Bez względu czy ból stawów wynika z urazu czy choroby mądrym podejściem jest wdrożenie odpowiedniej suplementacji i zbilansowaniem diety pod kątem dokuczliwych objawów. W przypadku zwyrodnienia stawów można zastosować suplementy "odbudowujące chrząstkę stawową" np. z glukozaminą, chondroityną, kolagenem, wyciągiem z dzikiej róży i kwasem hialuronowym. Związki te dostając się do stawów są zużywane przez komórki tkanki chrzęstnej chondrocyty, dzięki czemu staw jest lepiej "odżywiony" i poprawia się jego ruchomość.

Objawy Osteoporozy

W kontekście przypadłości związanych układem ruchu nie sposób zapomnieć o osteoporozie. Szacuje się, że w 2050 roku na całym świecie z tą chorobą będzie się zmagać nawet 1,5 miliarda ludzi. W wielkim uproszczeniu osteoporoza jest schorzeniem prowadzącym do zmiany struktury kości, spadku jej masy oraz większej kruchości i poddatności na złamania.

Choroba dotyka zazwyczaj osoby powyżej 65. roku życia, zwłaszcza kobiety z niską masą ciała. Czynnikami ryzyka rozwoju osteoporozy jest małe spożycia wapnia w diecie, palenie tytoniu, predyspozycje genetyczne oraz nadużywanie niektórych leków.

Osteoporoza leczenie

Leczenie osteoporozy najczęściej polega na przyjmowaniu leków na ból stawów  - hormonów, suplementów z wapniem, witaminą D3 i K2, tzw oraz bisfofonianów. Najwiekszą ilość wapnia elementarnego zawiera węglan wapnia, mniej cytrynian wapnia, a najmniej glukonian wapnia.

Wapń ostrożnie powinny stosować osoby z aktywną kamicą nerek, hiperkalcemią i hiperkalciurią. zaparcia. Wzrost wchłaniania wapnia następuje również w obecności: białka, laktozy, magnezu. Wchłanianie wapnia osłabiają: sód, alkohol, tytoń.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj