Loxon Max płyn na skórę 50 mg/ml, 60 ml
Lek
Lek

Loxon Max płyn na skórę 50 mg/ml, 60 ml

5909990822218
Marka: Loxon
(0)

Lek Loxon 5% zawiera minoksydyl i jest polecany w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn.

Opis
Spis treści

Wskazania

Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn i u kobiet.

Działanie

Lek Loxon 5% wpływa na łysienie androgenowe.

Dawkowanie

Produkt leczniczy należy stosować dwa razy na dobę. Należy nanosić 1 ml płynu (średnia objętość 10 rozpyleń) na skórę głowy w miejscach łysienia, rano i wieczorem. Objętość 1 rozpylenia wynosi 0,1 ml. ¦rednia objętość 10 rozpyleń wynosi 1 ml. Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby (średnio 2 x 10 rozpyleń na dobę). Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat) oraz osoby w podeszłym wieku Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Loxon Max u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat i u osób powyżej 65 lat, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania oraz skuteczności minoksydylu. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby Brak szczególnych zaleceń dotyczących stosowania produktu leczniczego Loxon Max 5% u pacjentów z chorobami nerek lub wątroby. Sposób podawania Wyłącznie do stosowania miejscowego.

Produkt leczniczy Loxon Max należy stosować zgodnie z instrukcją, wyłącznie na skórę głowy. Przed zastosowaniem produktu leczniczego Loxon Max włosy i skóra głowy powinny być całkowicie suche. 1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscach łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe). Uwaga: po nałożeniu płynu na skórę głowy należy dokładnie umyć ręce. Konieczne może być stosowanie produktu dwa razy na dobę przez cztery miesiące lub dłużej. Porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia produktem leczniczym Loxon Max. Jeżeli po 2 miesiącach nastąpi porost włosów, konieczne jest dalsze stosowanie produktu leczniczego Loxon Max dwa razy na dobę, aby podtrzymać jego działanie. Czasami, po przerwaniu leczenia minoksydylem w postaci płynu na skórę, obserwowano zatrzymanie wzrostu włosów i niekiedy powrót do poprzedniego wyglądu w ciągu 3 do 4 miesięcy po zaprzestaniu leczenia. Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania.

Skład Loxon Max płyn na skórę 50 mg/ml, 60 ml

1 ml płynu na skórę zawiera 50 mg minoksydylu (Minoxidilum) oraz glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona, kwas cytrynowy.

Przeciwwskazania

Produkt leczniczy Loxon Max jest przeciwwskazany:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • u pacjentów z leczonym i nieleczonym nadciśnieniem tętniczym,
  • w przypadkach nagłej lub niewyjaśnionej utraty włosów,
  • jeżeli utrata włosów związana jest ciężkimi chorobami, takimi jak zaburzenie czynności tarczycy, toczeń układowy, utrata włosów z pewnej powierzchni skóry z powodu stanu zapalnego skóry głowy lub innych chorób,
  • gdy skóra głowy jest ogolona lub zmieniona chorobowo (np. łuszczyca, stan zapalny, skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona, lub bolesna),
  • u pacjentów, którzy stosują opatrunki okluzyjne lub stosują miejscowo inne produkty lecznicze.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia układu nerwowego: ból głowy. Zaburzenia naczyniowe: ból w klatce piersiowej, niedociśnienie. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, miejscowy rumień, nadmierny wzrost włosów, wysypka, zapalenie skóry, suchość skóry, łuszczenie skóry, przejściowa utrata włosów. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: obrzęk.

Loxon
4661931
Postać
płyn
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od urodzenia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
19,99zł 19,99zł do 24h do 72h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
FAQ

Czy loxon max jest bezpieczny?

Loxon Max jest prduktem leczniczym, więc jak każdy lek ma określone wskazania, przeciwwskazania oraz może wywoływać działania niepożądane. Stosowanie się do ulotki dołączonej do opakowania leku oraz zaleceń lekarskich zwiększa bezpieczeństwo stosowania leku oraz minimalizuje ryzyko pojawienia się działań niepożadanych. Na początku leczenia lekiem Loxon Max może pojawić się przejściowa utrata włosów, która ustępuje zazwyczaj po kilku dniach stosowania.

mgr farm. Artur Rakowski

Czy loxon max jest dla kobiet?

Wskazaniem do stosowania leku Loxon Max jest łysienie androgenowe u mężczyzn w wieku 18-65 lat. Lek Loxon Max jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet. Kobiety zgodnie ze wskazaniami mogą stosować lek Loxon 2%

mgr farm. Artur Rakowski

Jak stosować loxon max?

Lek Loxon Max stosuje się dwa razy na dobę, rano i wieczorem. Na miejsca, w których wystepuje łysienie należy rozpylić około 1 ml produktu łącznie. 1 ml to około 10 naciśnięć aplikatora. Dziennie nie należy przekraczać 2 ml (20 nacisnięć).

mgr farm. Piotr Miszczuk

Efekty stosowania loxon max?

Substancja czynna leki Loxon Max - minoksidil pobudza porost włosów w przypadku łysienia androgenowego. Stymuluje namnażanie się komórek mieszków włosowych zazwyczaj po 2 miesiącach stosowania, a widoczne efekty uzyskuje się po 12 miesiącach.

mgr farm. Artur Rakowski

Cena
48,11 zł

(0,80 zł ml) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
18 November 2022

W aptece i drogeriach możemy spotkać różne rodzaje szczoteczek do zębów - między innymi manualną, soniczną i elektryczną.Która z nich będzie najlepsza dla nas? Wszystko zależy  od własnych potrzeb, przyzwyczajeń, ale również od stanu zdrowia naszej jamy ustnej. Każdy rodzaj szczoteczek ma swoje wady i zalety, a każdą z nich można wykorzystywać w określonych problemach zdrowotnych.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj