Olej rycynowy 100 g
Lek
Lek

Olej rycynowy 100 g

5909990619269
Marka: Phytopharm

Produkt leczniczy Oleum Ricini PhytoPharm to olej otrzymywany z nasion rącznika pospolitego, który wykazuje działanie przeczyszczające. Jest stosowany w zaparciach.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Oleum Ricini PhytoPharm jest wskazany w zaparciach

Działanie

Produkt leczniczy Oleum Ricini PhytoPharm to olej rycynowy, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis). Olej ten pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno. Olej posiada działanie przeczyszczające w wyniku działania żółci i soku trusztkowego na glicerynę i kwas rycynolowy w jelicie cienkim. Powstały kwas rycynolowy dalej ulega procesowi zmydlania do mydeł potasowych i sodowych, które przyczyniają się do działania drażniącego na perystaltykę jelita, czego efektem jest zwiększenie ilości wody i elektrolitów w świetle jelita, jak również ograniczona jest ich absorpcja

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: o ile lekarz nie zaleci inaczej: 15-30ml (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki). Wypróżnienie następuje w ciągu 2-4 godzin od przyjęcia leku. Stosować raz na dobę. Dzieci od 7 roku życia do 12 roku życia: tylko pod kontrolą lekarza według jego zaleceń

Skład Olej rycynowy 100 g

Tłoczony na zimno olej rycynowy (Ricini Oleum virginale) z nasion rącznika pospolitego (ricinus communis) 100g/100g

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Oleum Ricini Phytopharm: - w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na olej rycynowy, - w stanach zapalnych narządów jamy brzusznej (np.: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna-Leśniowskiego, zespół jelita drażliwego, rzekomobtoniaste zapalenie jelit, megacolon, czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki, zapalenie wyrostka robaczkowego), - w przypadku niedrożności jelit (niedrożność mechaniczna jaki i czynnościowa jelit), - w przypadku niedrożności dróg żółciowych oraz innych schorzeń dróg żółciowych, - w przypadku krwawienia odbytniczego, - gdy występują bóle brzucha, nudności, wymioty, ciąża, menstruacja

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość nieznana: - bóle brzucha, - gwałtowna biegunka, - nudności, - wymioty, - kolka - dolegliwości skurczowe, - wysypki skórne

Phytopharm
3527103
Postać
płyn
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 7. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
7,75 zł

(0,08 zł g) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj