Leki na rwę kulszową

Aktywne filtry

Jest 26 produktów.

Leki na rwę kulszową

Leki na rwę kulszową

Rwa kulszowa (z łac. ischias) jest chorobą objawiającą się silnym bólem promieniującym od lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa i pośladka, przez udo i podudzie aż do stopy. Ból rozprzestrzenia się więc wdłuż części kończyny y unerwionej przez nerw kulszowy. Z tego powodu rwie kulszowej prawie zawsze towarzyszą objawy neurologiczne, - zaburzenia czucia oraz osłabienie siły mięśni. Objawy rwy spowodowane są uciskiem albo podrażnieniem nerwu kulszowego. Ból pojawia się na jednej lub obu nogach i prawie zawsze poprzedza go średnio nasilony ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Często jedynym wyjściem są leki na rwę kulszową i leżenie.

Leki na rwę kulszową - kiedy mogą być potrzebne?

Rwa kulszowa zazwyczaj ma ostry początek, który może być związany z kontuzją lub nagłym przeciążeniem kręgosłupa. Niekiedy jednak rwa rozwija się stopniowo, ból narasta i wolno promieniuje do do różnych części nóg. Silna rwa kulszowa powoduje, że dotknięta nią osoba jest pozbawiona możliwości obciążania i wykonywania wszelkich ruchów kręgosłupa. Często pozostanie w łóżku, w pozycji leżącej na boku, z ugiętymi nogami w kolanach z poduszką włożoną pod kolana oraz stosowanie leków na rwę kulszową są jedynym wyjściem dla chorej osoby. Niestety długotrwałe pozostawanie unieruchomionym w łóżku jest niedopuszczalne, więc gdy ból nie słabnie w ciągu 3-4 dni wymagana jest pilna konsultacja lekarza.

Leki na rwę kulszową - jakie leki wybrać?

By złagodzić uporczywy ból osoba chora może zastosować doustne leki na rwę kulszową - przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne w aptece bez recepty. Niestety paracetamol czy aspiryna mogą okazać niewystarczające, by stłumić silny ból. Dlatego warto od razu sięgnąć po ibuprofen, metamizol, diklofenak czy meloksykam. Miejscowo ulgę mogą również przynieść maści i żele nanoszone na okolice korzeni nerwowych, które zawierają składniki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a dodatkowo zgodnie z preferencjami chorego mogą posiadać działanie chłodzące lub rozgrzewające.

Leki na rwę kulszową - i co dalej?

Równie ważnym elementem leczenia rwy kulszowej jest właściwa rehabilitacja. W tym przypadku fizjoterapeuta może zaproponować leczenia zimnem, ciepłem oraz neuromodulację. Z pomocą może przyjść również masaż, mobilizacja oraz różne manipulacje lecznicze. Po powrocie do możliwości normalnego poruszania się można również wdrożyć gimnastykę leczniczą, która zmniejszy ból, wzmocni osłabione od leżenia partie mięśni i dzięki temu przyspieszy proces rekonwalescencji.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj