Kolagen w tabletkach
Aktywne filtry
Jest 34 produktów.
Skin Care Wypełniacz Kolagenowy 60 tabletek
Collaflex Structura, 60 kapsułek
Artresan Optima 1 a day 30 tabletek
Flexus 30 kapsułek
Activlab Pharma FlexActiv Extra, 60 kapsułek
Artresan Efekt 30 kapsułek
Artrostav Complex D3, 60 kapsułek
Activlab Pharma Kolagen Extra, 300 g
Artresan Optima 90+ 30 kapsułek gratis
Artro Protect 63 kapsułki
Kolagen w tabletkach
Kolagen w tabletkach
Farmaceutyki uzupełniające dietę w kolagen, glukozaminę, chondroitynę i kwas hialuronowy zaleca się nie tylko osobom starszym, ale również tym, którzy dbają o skórę czy kondycję fizyczną, a co za tym idzie również za utrzymanie prawidłowej kondycji chrząstek. Producenci suplementów diety oferują preparaty zawierające w swoim składzie wymienione związki w różnych proporcjach i dawkach. Który suplement diety wybrać? Kolagen w tabletkach, kolagen do picia czy kolagen do ssania?
Kolagen w tabletkach - z witaminą C czy bez?
Kolagen jest niezwykle istotnym elementem przestrzeni międzykomórkowych otaczających mięśnie szkieletowe oraz ścięgna. Dzięki niemu poprawia się w elastyczności, siła oraz nawilżenie rusztowania naszych komórek. W syntezie kolagenu bierze udział witaminę C, podobnie jak w przypadku istotnych z punktu widzenia mięśni i ścięgien karnityny i hormonów steroidowych. Witamina C wpływa na przekształcenie prokolagenu do jego aktywnej biologicznie formy.Kolagen z witaminą C reguluje proces gojenia się ran oraz regenerację tkanek i narządów. Największe ilości kolagenu znajdują się w skórze, zębach, kościach, tkance łącznej oraz chrząstce stawowej.
Co jeszcze jest potrzebne do produkcji kolagenu?
Jeśli chcemy spotęgować działanie kolagenu w tabletkach powinniśmy również suplementować argininę. Arginina bowiem jest substratem produkcji włókien kolagenowych, a nią samą możemy znaleźć w mięsie drobiowym, rybach (łosoś, halibut), orzechach, płatkach owsianych, soi oraz słoneczniku.
Kiedy warto suplementować kolagen w tabletkach?
Starzenie się, ale kiepska dieta mogą przyczynić się do obniżenia poziomu kolagenu w organizmie. Ubytek kolagenu widać zwłaszcza u osób w wieku dojrzałym, kiedy to pojawia się wyższe ryzyko wystąpienia chorób stawów oraz kości czy pojawiają się zmarszczki.