Espumisan 40 mg/ml krople doustne, 30 ml
Lek
Lek

Espumisan 40 mg/ml krople doustne, 30 ml

5909991067113
Marka: Espumisan

Espumisan zawiera substancję czynną symetykon, który jest środkiem stosowanym w zaburzeniach przewodu pokarmowego, zmniejszającym pienienie treści przewodu pokarmowego oraz stosowanym pomocniczo w badaniach diagnostycznych.

Opis
Spis treści

Wskazania

 • Espumisan stosuje sie:
 • - W leczeniu objawowym zaburzen zoładkowo-jelitowych zwiazanych z nadmiernym gromadzeniem sie gazow, takich jak, np.: wzdecia, niemowleca kolka jelitowa u niemowlat powyzej 1 miesiaca zycia.
 • - Wspomagajaco w przygotowaniu do badan jamy brzusznej, takich jak np. badanie radiologiczne i ultrasonograficzne oraz gastroskopia.
 • - Jako srodek zmniejszajacy pienienie w zatruciach srodkami powierzchniowo czynnymi (detergentami).
 • Działanie Espumisan 40 mg/ml krople doustne, 30 ml

  Espumisan zawiera substancje czynna symetykon, ktory jest srodkiem stosowanym w zaburzeniach przewodu pokarmowego, zmniejszajacym pienienie tresci przewodu pokarmowego oraz stosowanym pomocniczo w badaniach diagnostycznych. Moze byc stosowany we wszystkich grupach wiekowych. Substancja czynna leku, symetykon, powoduje pekanie pecherzykow gazu, zawartych w masach pokarmowych i w sluzie przewodu pokarmowego. Dzieki temu gazy, uwolnione na tej drodze, moga byc wchłaniane przez sciane jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchow perystaltycznych jelit

  Dawkowanie

  Leczenie objawowe w dolegliwosciach zoładkowo-jelitowych zwiazanych z nadmiernym gromadzeniem sie gazow takich jak, np.: wzdecia i niemowleca kolka jelitowa u niemowlat powyzej 1 miesiaca zycia:

  Skład Espumisan 40 mg/ml krople doustne, 30 ml

  Substancja czynna leku Espumisan jest symetykon. 1 ml (25 kropli) kropli doustnych, emulsji zawiera 40 mg symetykonu. Jedna dawka z pompki dozujacej (2 ml kropli doustnych, emulsji) zawiera 80 mg symetykonu. Pozostałe składniki leku to: makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, karbomer, aromat bananowy, acesulfam potasowy, sorbitol płynny (niekrystalizujacy), sodu chlorek, sodu cytrynian, sodu wodorotlenek, kwas sorbowy, woda oczyszczona

  Działania niepożądane

  Dotychczas nie zanotowano działan niepozadanych zwiazanych z zastosowaniem leku Espumisan.

  Przeciwwskazania

  Kiedy nie stosowac leku Espumisan: - jesli pacjent ma uczulenie na symetykon lub ktorykolwiek z pozostałych składnikow tego lek

  Podmiot odpowiedzialny

  BERLIN-CHEMIE/MENARINI
  POLSKA Sp. z o.o.
  ul. Słomińskiego 4
  00-204 Warszawa


  Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na przeziębienie i grypę. oraz w kategorii .Inhalatory, nebulizatory i termometry

  3458711
  Postać
  krople
  Droga podania
  doustne
  doustnie
  Rejestracja
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 1. miesi aca życia
  od 1. miesiąca życia
  Czy to lek?
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
26,70 zł

(0,89 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj