Gynoxin 2% krem 30 g
Lek
Lek

Gynoxin 2% krem 30 g

5909990843411
Marka: Gynoxin

Lek Gynoxin występuje w formie kremu dopochwowego pochodną imidazolu – fentikonazol – o szerokim zakresie działania wobec grzybów, także drożdżaków jak również bakterii Gram-dodatnich i -ujemnych. Jest stosowany w grzybicy pochwy i innych narządów płciowych. Gynoxin jest dedykowany dla kobiet z infekcją intymną w wieku powyżej 16 lat.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Gynoxin zalecany jest w drożdżycy błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy), która może objawiać się silnym i dokuczliwym świądem okolic intymnych, bólem podczas stosunku czy oddawaniu moczu oraz upławami

Działanie Gynoxin 2% krem 30 g

Lek Gynoxin posiada w składzie fentikonazol, który jest pochodną imidazolu. Wykazuje szerokie spektrum działania wobec grzybów, także przeciw drożdżakom. Lek działa przeciwgrzybiczo

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. U kobiet w wieku powyżej 60 lat przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Gynoxin podaje się dopochwowo, za pomocą aplikatora. Dawkę kremu (około 5 g) należy wprowadzać jednorazowo, głęboko do pochwy, najlepiej w leżącej pozycji ze zgiętymi i rozstawionymi kolanami. Aplikator po umyciu nadaje się do wielokrotnego użytku. Zwykle stosowane dawkowanie dla pacjentek dorosłych i wieku powyżej 16 lat to 1 aplikacja kremu dopochwowego Gynoxin przed snem przez kolejne 6 dni, lub 2 razy dziennie wieczorem przed snem a także rano przez 3 dni. W odpowiednich przypadkach, możliwe jest zastosowanie kremu Gynoxin u partnera seksualnego, jeśli także posiada infekcję intymną

Skład Gynoxin 2% krem 30 g

Substancją czynną leku jest azotan fentikonazolu (Fenticonazoli nitras). 100 g kremu dopochwowego zawiera 2 g azotanu fentikonazolu. Substancje pomocnicze: estry makrogolu z kwasami tłuszczowymi (C12-C18), olej migdałowy pierwszego tłoczenia, glikol propylenowy, alkohol cetylowy, glicerolu monostearynian, lanolina uwodorniona, sodu edetynian, woda oczyszczona

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Po wprowadzeniu leku do pochwy może wystąpić łagodne, przemijające uczucie pieczenia. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): odczuwanie pieczenia sromu oraz pochwy, rumień, świąd, wysypka

Przeciwwskazania

Wskazaniem do zastosowania Gynoxin jest drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy)

Podmiot odpowiedzialny

Recordati Polska sp. z o.o.
Królewska 16
00-103 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na kaszel.

Gynoxin
3017721
Postać
krem
Droga podania
dopochwowo
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
23,87 zł

(0,80 zł g) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj