Magnezin 130 mg Mg2+, 60 tabletek
Lek
Lek

Magnezin 130 mg Mg2+, 60 tabletek

5909990646654
Marka: Magnezin

Lek Magnezin zawiera magnezu węglan ciężki. Jest on przeznaczony dla osób dorosłych do zapobiegania niedoborom magnezu, w stanach jego obniżonego stężenia (hipomagnezemii). Stosowanie u dzieci i młodzieży dozwolone jest jedynie za zgodą lekarza.

Opis
Spis treści

Wskazania

MAGNEZIN można stosować w celach leczniczych i profilaktycznie. Leczniczo:

 • - zaburzenia rytmu serca (leczenie wspomagające);
 • - niewydolność serca z towarzyszącymi komorowymi zaburzeniami rytmu (leczenie wspomagające);
 • - skurcze mięśni i drętwienie kończyn;
 • - bóle mięśni;
 • - przewlekłe zmęczenie;
 • - nadmierna pobudliwość nerwowa;
 • - zaburzenia snu.
Profilaktycznie:
 • - w okresie długotrwałego stosowania niektórych leków moczopędnych;
 • - w okresie stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych;
 • - podczas kuracji odchudzających;
 • - w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego.
 • Działanie Magnezin 130 mg Mg2+, 60 tabletek

  Lek Magnezin zawiera węglan magnezu ciężki, który bierze udział w wielu fizjologicznych procesach jak: mineralizacja kości, skurcz mięśni, jest elementem wielu enzymów

  Dawkowanie

  Dawkowanie u dorosłych: Profilaktycznie: 600 mg/dobę, w trzech równych dawkach. Leczniczo: Dawkę dobiera się indywidualnie w zależności od wskazań i zapotrzebowania na jony magnezowe. W celu uzupełnienia niedoborów magnezu zwykle stosuje się 1500 mg/dobę, w trzech równych dawkach

  Skład Magnezin 130 mg Mg2+, 60 tabletek

  Jedna tabletka zawiera 52 mg jonów magnezowych w postaci 200 mg magnezu węglanu ciężkiego (Magnesii subcarbonas ponderosus) oraz substancje pomocnicze: Sorbitol, Skrobia ziemniaczana, Mannitol, Żelatyna, Makrogol 6000, Krzemionka koloidalna bezwodna, Magnezu stearynian, Karboksymetyloskrobia sodowa, Aromat wiśniowy.

  Działania niepożądane

  Produkty lecznicze z zawartością magnezu węglanu są na ogół dobrze tolerowane po podaniu doustnym. Każde działanie niepożądane zostało sklasyfikowane według częstości występowania, następnie według grup układowo - narządowych (SOC wg MedDRA) oraz według ciężkości. W obrębie każdej grupy działania niepożądane są wymienione zgodnie ze zwiększającą się ciężkością. Częstość działań niepożądanych podano zgodnie z następującą klasyfikacją: Bardzo często ( 1/10); często ( 1/100 do 1/10); niezbyt często ( 1/1000 do 1/100); rzadko ( 1/10000 do 1/1000); bardzo rzadko (1/10 000) i częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Niezbyt często występują: zaburzenia żołądka i jelit - miękkie stolce, nudności, wymioty.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hipermagnezemia, ciężka niewydolność nerek, blok przedsionkowo komorowy, myasthenia gravis, hipotonia, biegunka.

  Podmiot odpowiedzialny

  Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
  ul. Ks. J. Poniatowskiego 5
  05-825 Grodzisk Mazowieck


  Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji rąk.

  Magnezin
  4213502
  Postać
  tabletki
  Droga podania
  doustne
  doustnie
  Rejestracja
  Lek
  Wiek
  dla dorosłych
  od 12. roku życia
  od 14. roku życia
  od 15. roku życia
  od 16. roku życia
  Czy to lek?
  Lek
  Super Cecha
  Lek
  info

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
21,14 zł

(0,35 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj