Procto-Glyvenol krem - lek na hemoroidy
Lek
Lek

Procto-Glyvenol krem doodbytniczy (50 mg + 20 mg)/g, 30 g

5391519920473
Marka: Procto-Glyvenol

Lek Procto-glyvenol zawiera tribenozyd, substancję przeciwbólową, przeciwświądową, przeciwobrzękową. Natomiast efekt miejscowego znieczulenia powoduje lidokaina. Jest stosowany w łagodzeniu objawów hemoroidów. Lek występuje w postaci kremu doobytniczego na hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne. Krem przeciw hemoroidom można stosować u osób dorosłych oraz od 4 miesiąca ciąży i w czasie laktacji.

Opis
Spis treści

Wskazania

Miejscowe leczenie zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów

Działanie Procto-Glyvenol krem doodbytniczy (50 mg + 20 mg)/g, 30 g

Lek Procto-Glyvenol krem doodbytniczy zawiera dwie substancje czynne i działa wielokierunkowo na hemoroidy. Krem wywiera efekt przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, przeciwbólowy, przeciwświądowy dzięki zawartości tribenozydu, który również przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Dodatkowo Procto-Glyvenol zawiera lidokainę działającą miejscowo znieczulająco i łagodzi dolegliwości spowodowane hemoroidami

Dawkowanie

Krem doodbytniczy należy stosować rano i wieczorem, aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując krem raz na dobę

Skład Procto-Glyvenol krem doodbytniczy (50 mg + 20 mg)/g, 30 g

1 g kremu doodbytniczego zawiera 50 mg tribenozydu (Tribenosidum) i 20 mg lidokainy chlorowodorku (Lidocaini hydrochloridum) oraz substancje pomocnicze: Sorbitanu stearynian (Arlacel 60); makrogolu eter cetostearylowy (Cetomakrogol 1000); alkohol cetylowy; izopropylu palmitynian; parafina ciekła; metylu parahydroksybenzoesan; propylu parahydroksybenzoesan; sorbitol ciekły, niekrystalizujący; kwas stearynowy; woda oczyszczona

Działania niepożądane

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób): pokrzywka, świąd w miejscu podania, wysypka w miejscu podania, ból w miejscu podania. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób): reakcja anafilaktyczna, zaburzenia sercowo-naczyniowe, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, lub na inne środki znieczulenia miejscowego o budowie amidowej.

Podmiot odpowiedzialny

Recordati Polska sp. z o.o.
Królewska 16
00-103 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy.

4366908
Postać
krem
Droga podania
doodbytnicze
Rejestracja
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od 1. miesiąca życia
od 1. roku życia
od 2. roku życia
od 3. miesiąca życia
od 3. roku życia
od 4. miesiąca życia
od 4. roku życia
od 5. miesiąca życia
od 5. roku życia
od 6. miesiąca życia
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
od urodzenia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
FAQ

procto hemolan czy procto glyvenol

Leki Procto-Glyvenol i Procto-hemolan są odpowiednikami - co oznacza, że zawierają te same substancje czynne, w takich samych dawkach, mają taką samą objętość tuby i dawkowanie, a stosowanie obu leków nie wiąże się z wystąpieniem różnic terapeutycznych.

mgr farm. Artur Rakowski

procto glyvenol w ciąży

Nie przeprowadzano badań bezpieczeństwa leku Procto-Glyvenol na kobietach w ciąży. Nie wolno go stosować w pierwszym trymestrze ciąży. W Charakterystyce Produktu Leczniczego istnieje zapis, że dopuszcza się stosowanie kremu doodbytniczego od 4. miesiąca ciąży i w okresie laktacji, ale pod warunkiem nie przekraczania zalecanych dawek.

mgr farm. Artur Rakowski

procto glyvenol jak aplikować

W przypadku hemoroidów wewnętrznych lek nakłada się za pomocą aplikatora doodbytniczego. Apliaktor nakręca się na gwint tuby, odbezpiecza kapturek ochronny, aplikuje krem, a po zakończonej aplikacji z powrotem zabezpiecza aplikator kaprutkiem.

mgr farm. Artur Rakowski

procto glyvenol czopki czy maść

Postać leku Procto-glyveol jest uzależniona od preferencji osoby cierpiącej na hemoroidy. W przypadku hemoroidów zewnętrznych lepiej sprawdzi się krem, a w przypadku hemoroidów wewnętrznych zarówno krem jak i czopki.

mgr farm. Artur Rakowski

procto glyvenol krem jak stosować

W okresie zasotrzeń powinno się stosować krem Procto-Glyvenol dwa razy dziennie rano i wieczorem, a po ustąpieniu objawów należy zmniejszyć stosowanie do jednego razu dziennie.

mgr farm. Artur Rakowski

jak długo można stosować procto glyvenol

Brakuje informacji na temat długości leczenia kremem Procto-Glyvenol. W takim przypadku zaleca się stosowanie leku przez możliwie najkrótszy czas pozwalający na całkowite ustąpienie objawów. Jeśli objawy nie ustępują należy zasięgnąć konsultacji lekarza.

mgr farm. Artur Rakowski

procto glyvenol czopki jak długo stosować

Lek Proctoglyvenol w czopkach stosuje się aż do ustąpienia objawów. Jeśli po 7 dniach nie nastąpiła pooprawa należy skorzystać z porady lekarza.

mgr farm. Artur Rakowski

procto glyvenol jak szybko dziala

Podanie doodbytnicze charakteryzuje się szybkim początkiem działania. Lek Procto-glyvenol działa głównie miejscowo i niewielka jego część wchłania się do krwioobiegu.

mgr farm. Artur Rakowski

Cena
23,56 zł

(0,79 zł g) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj