Rennie Antacidum 680 mg + 80 mg, 24 tabletek do ssania
Lek
Lek

Rennie Antacidum 680 mg + 80 mg, 24 tabletek do ssania

5909990625666
Marka: Rennie

Lek Rennie Antacidum zawiera substancje, dzięki którym działa zobojętniając nadmiar kwasu solnego w żołądku, i łagodzi dolegliwości związane nadkwaśnością (np. zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności).

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy stosuje się do objawowego leczenia dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak: zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie

Działanie Rennie Antacidum 680 mg + 80 mg, 24 tabletek do ssania

Rennie działa poprzez zobojętnianie nadmiaru kwasu solnego w żołądku (czego efektem jest zwiększenie pH)

Dawkowanie

Dawkowanie Dawka jednorazowa: 1 lub 2 tabletki (co odpowiada 680 1360 mg wapnia węglanu i 80 - 160 mg magnezu węglanu ciężkiego) do ssania lub żucia. W przypadku wystąpienia zgagi lub bólu można przyjąć dodatkowo jedną lub dwie tabletki pomiędzy zwykłymi porami dawkowania. Nie należy przyjmować więcej niż 11 tabletek (co odpowiada 7480 mg wapnia węglanu i 880 mg magnezu węglanu ciężkiego) w ciągu 24 godzin. Maksymalny okres samoleczenia przez pacjenta to 7 dni. Jeśli objawy nie ustąpią, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, ponieważ zalecana jest diagnostyka w celu wykluczenia poważniejszej choroby. Dzieci i młodzież Produkt leczniczy zalecany jest dla osób w wieku powyżej 12 lat. Sposób podawania Doustnie. Zaleca się przyjmowanie leku jedną godzinę po posiłku i przed snem

Skład Rennie Antacidum 680 mg + 80 mg, 24 tabletek do ssania

1 tabletka zawiera 680 mg węglanu wapnia i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego. Substancje pomocnicze: sacharoza, żelowana skrobia kukurydziana, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, parafina ciekła lekka, aromat miętowy (olejek miętowy, maltodekstryna, guma arabska, ditlenek krzemu), aromat cytrynowy (olejek cytrynowy, maltodekstryna, woda)

Działania niepożądane

Wymienione niepożądane reakcje na produkt leczniczy są oparte na zgłoszeniach spontanicznych, a zatem niemożliwe jest ich uporządkowanie według kategorii częstotliwości zgodnie z zaleceniami CIOMS III. Zaburzenia układu immunologicznego Bardzo rzadko zgłaszano reakcje nadwrażliwości. Objawy kliniczne mogą obejmować wysypkę, pokrzywkę, obrzęk naczynioruchowy i wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania Długotrwałe stosowanie wysokich dawek, szczególnie u pacjentów z upośledzeniem czynności nerek, może powodować hipermagnezemię (w przypadku środków zobojętniających zawierających magnez) lub hiperkalcemię i zasadowicę, które mogą wywoływać objawy ze strony układu pokarmowego i osłabienie mięśni. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe Mogą wystąpić nudności, wymioty, dyskomfort w żołądku i biegunka. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej Może wystąpić osłabienie mięśni. Działania niepożądane występujące tylko w kontekście zespołu mleczno-alkalicznego: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe Mogą wystąpić zaburzenia smaku. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania Mogą wystąpić zwapnienia i osłabienie. Zaburzenia układu nerwowego Mogą wystąpić bóle głowy. Zaburzenia nerek i dróg moczowych Może wystąpić azotemia

Przeciwwskazania

Produkt leczniczy nie powinien być stosowany w następujących przypadkach: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hiperkalcemia i/lub stany powodujące hiperkalcemię, kamica nerkowa z kamieniami zawierającymi osady wapniowe, ciężka niewydolność nerek, hipofosfatemia

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o.
Al.Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji włosów.

Rennie
5233404
Postać
tabletki
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
20,39 zł

(0,85 zł tabl.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj