Manusan płyn do stosowania na skórę 500 ml
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Manusan płyn do stosowania na skórę 500 ml

5907698330400
Marka: Manusan
(0)

Manusan płyn dezynfekujący przeznaczony do chirurgicznego i higienicznego mycia ciała, włosów oraz rąk. Preparat zawiera chlorheksydynę o wysokiej aktywności przeciwbakteryjnej oraz przeciwgrzybiczej.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wskazaniem do stosowania Manusanu jest higieniczne i chirurgiczne mycia rąk, ciała i włosów. Higieniczne mycie rąk- usunięcie flory przejściowej; Chirurgiczne mycia rąk- usunięcie zanieczyszczeń, stosowane przed chirurgiczną interwencją z naruszeniem ciągłości tkanek pacjenta oraz przed czynnościami w strefie sterylnej; Mycie ciała i włosów- usunięcie zabrudzeń, drobnoustrojów np. po zanieczyszczeniu materiałami zakaźnymi, wydzielinami, wydalinam

Działanie Manusan płyn do stosowania na skórę 500 ml

Chlorheksydyna działa przeciwbakteryjnie (bakterie gram dodatnie oraz gram ujemne), przeciwgrzybiczo.

Dawkowanie

Higieniczne mycie rąk: Nanieść 3ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce przez 2 minuty. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem; Chirurgiczne mycie rąk: Nanieść 3-5ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce i przedramiona przez 3 minuty. Spłukać wodą. Następnie 3ml preparatu wcierać w ręce i przedramiona przez co najmniej 1 minutę. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Podczas mycia i spłukiwania dłonie powinny znajdować się w położeniu powyżej łokci; Mycie ciała i włosów: Skórę i włosy myć omijając oczy i błony śluzowe, a następnie dokładnie spłukać wodą. Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu

Skład Manusan płyn do stosowania na skórę 500 ml

Substancja czynna: Kwas d-glutonowy, związek z N,N'"-bis(4-chlorofenylo)-3, 12-diimino-2,4,11,13 tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) (inna nazwa: diglukonian chlorheksydyny) CAS: 18472-51-0 [Zaw.:40g/l]. Zawiera: niejonowe środki powierzchniowo czynne (15-30%), amfoteryczne środki powierzchniowo czynne (<5%), substancje dezynfekujące, środki konserwujące (chlorhexidine digluconate, kompozycje zapachowe.

Przeciwwskazania

Nie stosować na uszkodzony naskórek. Nie stosować u osób nadwrażliwych (uczulonych) na substancję czynną lub środki powierzchniowo czynne. Produktu nie należy mieszać z innymi środkami dezynfekującymi i myjącymi, zawierającymi anionowe substancje powierzchniowo czynne. Nie stosować podchlorynów do prania bielizny, która miała kontakt z preparatem - ryzyko wystąpienia przebarwień.

Działania niepożądane

W kontakcie z oczami: zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie, ból, wyzyko poważnego uszkodzenia oczu Po połknięciu: ból brzucha, mdłości, wymioty Po inhalacji: może powodować podrażnienie błon śluzowych układu oddechowego. Powoduje poważne uszkodzenie oczu. W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe (jeśli są), nadal płukać. Natychmiast skontaktować się z ośrodkiem zatruć / lekarzem

Zobacz też inne produkty marki Manusan.

Manusan
8608301
Postać
płyn
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Preparat dezynfekcyjny
Super Cecha
Produkt z Polski
Wiek
dla dorosłych
Dostawa

Darmowa dostawa od 199zł 

Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
19,99zł 19,99zł do 24h do 72h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
49,29 zł

(0,10 zł ml) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
15 September 2022

Wrzesień to idealny czas, by zacząć bieganie. Temperatura nieznacznie spada, wilgotność wzrasta, więc "próg wejścia" w regularny trening jest znacznie niższy. Każdy wie, że trening biegowy w lecie nie należy do przyjemnych - przynajmniej dla początkujących biegaczy. Dlaczego właśnie warto stać się początkowym biegaczem i jak tego dokonać na początku jesieni?

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj