Manusan płyn do stosowania na skórę 500 ml
Produkt z Polski
Produkt z Polski

Manusan płyn do stosowania na skórę 500 ml

5907698330400
Marka: Manusan
(0)

Manusan płyn dezynfekujący przeznaczony do chirurgicznego i higienicznego mycia ciała, włosów oraz rąk. Preparat zawiera chlorheksydynę o wysokiej aktywności przeciwbakteryjnej oraz przeciwgrzybiczej.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wskazaniem do stosowania Manusanu jest higieniczne i chirurgiczne mycia rąk, ciała i włosów. Higieniczne mycie rąk- usunięcie flory przejściowej; Chirurgiczne mycia rąk- usunięcie zanieczyszczeń, stosowane przed chirurgiczną interwencją z naruszeniem ciągłości tkanek pacjenta oraz przed czynnościami w strefie sterylnej; Mycie ciała i włosów- usunięcie zabrudzeń, drobnoustrojów np. po zanieczyszczeniu materiałami zakaźnymi, wydzielinami, wydalinam

Działanie

Chlorheksydyna działa przeciwbakteryjnie (bakterie gram dodatnie oraz gram ujemne), przeciwgrzybiczo.

Dawkowanie

Higieniczne mycie rąk: Nanieść 3ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce przez 2 minuty. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem; Chirurgiczne mycie rąk: Nanieść 3-5ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce i przedramiona przez 3 minuty. Spłukać wodą. Następnie 3ml preparatu wcierać w ręce i przedramiona przez co najmniej 1 minutę. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Podczas mycia i spłukiwania dłonie powinny znajdować się w położeniu powyżej łokci; Mycie ciała i włosów: Skórę i włosy myć omijając oczy i błony śluzowe, a następnie dokładnie spłukać wodą. Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu

Skład Manusan płyn do stosowania na skórę 500 ml

Substancja czynna: Kwas d-glutonowy, związek z N,N'"-bis(4-chlorofenylo)-3, 12-diimino-2,4,11,13 tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) (inna nazwa: diglukonian chlorheksydyny) CAS: 18472-51-0 [Zaw.:40g/l]. Zawiera: niejonowe środki powierzchniowo czynne (15-30%), amfoteryczne środki powierzchniowo czynne (5%), substancje dezynfekujące, środki konserwujące (chlorhexidine digluconate, kompozycje zapachowe.

Przeciwwskazania

Nie stosować na uszkodzony naskórek. Nie stosować u osób nadwrażliwych (uczulonych) na substancję czynną lub środki powierzchniowo czynne. Produktu nie należy mieszać z innymi środkami dezynfekującymi i myjącymi, zawierającymi anionowe substancje powierzchniowo czynne. Nie stosować podchlorynów do prania bielizny, która miała kontakt z preparatem - ryzyko wystąpienia przebarwień.

Działania niepożądane

W kontakcie z oczami: zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie, ból, wyzyko poważnego uszkodzenia oczu Po połknięciu: ból brzucha, mdłości, wymioty Po inhalacji: może powodować podrażnienie błon śluzowych układu oddechowego. Powoduje poważne uszkodzenie oczu. W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe (jeśli są), nadal płukać. Natychmiast skontaktować się z ośrodkiem zatruć / lekarzem

Manusan
8608301
Postać
płyn
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Preparat dezynfekcyjny
Super Cecha
Produkt z Polski
Wiek
dla dorosłych
Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
58,61 zł

(0,12 zł ml) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
20 January 2023

Gorączka choć należy do bardzo powszechnych objawów w chorobach infekcyjnych, to często budzi w nas niepokój. O ile u chorującego dziecka w wieku przedszkolnym częsta gorączka nie powinna nikogo dziwić, o tyle nawracająca podwyższona temperatura ciała u seniora wymaga odpowiedniej diagnostyki.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj