Nasivin Kids aerozol do nosa 0,25 mg/ml, 10 ml
Lek
Lek

Nasivin Kids aerozol do nosa 0,25 mg/ml, 10 ml

5909990661190
Marka: Nasivin

Oksymetazolina zawarta w leku Nasivin Kids zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, dzięki czemu ogranicza obrzęk śluzówki, zmniejsza powstawanie wydzieliny i ułatwia oddychanie.

Opis
Spis treści

Wskazania

Obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Działanie Nasivin Kids aerozol do nosa 0,25 mg/ml, 10 ml

Oksymetazolina zawarta w leku zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, dzięki czemu ogranicza obrzęk śluzówki, zmniejsza powstawanie wydzieliny i ułatwia oddychanie.

Dawkowanie

Preparat Nasivin Kids jest przeznaczony do podawania donosowego. Może być tylko podawany małym dzieciom powyżej 1. roku życia do 6 lat. Preparatu nie należy stosować u niemowląt w pierwszym roku życia. Dzieci powyżej 1. roku życia do 6 lat 1 dawka aerozolu Nasivin Kids do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Aerozolu do nosa zawierającego oksymetazolinę, nie należy stosować dłużej niż 5 do 7 dni. Ponowne leczenie preparatem można rozpocząć po kilkudniowej przerwie.

Skład Nasivin Kids aerozol do nosa 0,25 mg/ml, 10 ml

1 ml roztworu zawiera 0,25 mg oksymetazoliny chlorowodorku (Oxymetazolini hydrochloridum). 1 dawka aerozolu o objętości 45 l (mikrolitra) zawiera 11,25 g (mikrograma) oksymetazoliny chlorowodorku. Substancje pomocnicze: Kwas cytrynowy jednowodny Sodu cytrynian Glicerol 85% Woda oczyszczona

Działania niepożądane

Bardzo często>1/10
Często >1/100 do 1/10
Niezbyt często >1/1 000 do 1/100
Rzadko >1/10 000 do 1/1 000
Bardzo rzadko 1/10 000

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Często (1/100 do 1/10): pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych. W rzadkich przypadkach po ustąpieniu działania leku Nasivin Kids może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (przekrwienia reaktywnego). Przedłużone lub częste stosowanie oksymetazoliny, jak również stosowanie w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa. Takie działanie może wystąpić już po 5-7 dniach leczenia i, w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa (rhinitis sicca). Długotrwałe stosowanie lub nadużywanie oksymetazoliny może także prowadzić do tachyfilaksji (nieznana częstość występowania częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Zaburzenia układu nerwowego Rzadko (1/10 000 do 1/1000): ból głowy, bezsenność lub zmęczenie. Zaburzenia serca i naczyń Niezbyt często (1/1000 do 1/100): objawy ogólnoustrojowe, takie jak kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu preparatu.

Przeciwwskazania

Suche zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca). Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Strasse 40
65824 Schwalbach am Taunus
Niemcy


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Glukometry. oraz w kategorii .Środki na cukrzycę

3031112
Postać
aerozol
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 1. roku życia
od 2. roku życia
od 3. roku życia
od 4. roku życia
od 5. roku życia
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
FAQ

czy mozna stosowac nasivin kids dluzej niz 5 dni

Generalna zasada dotycząca stosowania preparatów z ksylometazoliną i oksymetazoliną jest taka, żeby używać ich możliwie jak najkrócej. Długotrwałe stosowanie prowadzi do rozwoju "uzależnienia" [link]. Krople do nosa z ksylo- i oksymetazoliną najlepiej stosować do 5 dniu, a przy bardzo nasilonych objawach maksymalnie do 7 dni. Nie dłużej!

mgr farm. Piotr Miszczuk

jak dlugo mozna puszczac nasivin kids dziecku

Nasivin Kids zawiera, jako substancję aktywną, oksymetazolinę. Dlatego należy go stosować do 5 dni, a przy mocno nasilonych objawach do 7 dni. Nie dłużej!

mgr farm. Piotr Miszczuk

krople do nosa nasivin kids od ktorego miesiaca

Krople do nosa Nasivin Kids można stosowac od 1. roku życia tj. ukonczenia 12. miesiąca życia.

mgr farm. Artur Rakowski

nasivin kids co ile godzin

lek nasivin Kids powinno się przyjmować 2-3 razydziennie co 8-12 godzin.

mgr farm. Artur Rakowski

nasivin kids czy bezpieczny

Środek leczniczy Nasivin Kids jak każdy lek niesie za sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i ma określone przeciwwskazania do stosowania. Jednak jeśli lek jest stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, farmaceuty i ulotki dołączonej do opakowania ryzyko ich ujawnienia spada.Należy pamiętać, że lek Nasivin może być stosowany niedłużej niż przez 5-7 dni.

mgr farm. Artur Rakowski

Cena
35,41 zł

(3,54 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj