Cebion krople doustne 100 mg/ml, 30 ml
Lek
Lek

Cebion krople doustne 100 mg/ml, 30 ml

5909990259311
Marka: Cebion

Witamina C bierze udział w różnych reakcjach enzymatycznych a lek Cebion 30 ml dzięki zawartości kwasu askorbowego zapobiega jej niedoborom.

Opis
Spis treści

Wskazania

Zapobieganie i leczenie stanów niedoboru witaminy C w przypadkach kiedy stosowanie odpowiedniej diety nie wystarcza.

Działanie Cebion krople doustne 100 mg/ml, 30 ml

Uzupełnienie niedoboru witaminy C.

Dawkowanie

U małych dzieci do 3.roku życia produkt należy podawać po uzgodnieniu z lekarzem. Jeśli nie występuje konieczność innego dawkowania: niemowlętom i małym dzieciom (od 28.dnia życia do końca 23.miesiąca życia) podaje się 5 8 kropli produktu na dobę, najlepiej dodając krople do butelki lub na łyżkę mleka, herbaty lub soku owocowego; dzieci (od 24.miesiąca życia do końca 11.roku życia) powinny przyjmować 10 kropli na dobę; młodzież (od 12.roku życia) i dorośli 15 20 kropli na dobę. W razie większego zapotrzebowania na witaminę podane dawki można przyjmować dwa razy na dobę.

Skład Cebion krople doustne 100 mg/ml, 30 ml

1 ml (około 20 kropli) zawiera 100 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) oraz glicerol 87%

Działania niepożądane

Większość poznanych działań niepożądanych jest oparta na spontanicznych zgłoszeniach po wprowadzeniu leku na rynek, stąd precyzyjne określenie częstości ich występowania nie jest możliwe. W pojedynczych przypadkach obserwowano reakcje nadwrażliwości skórnej oraz ze strony układu oddechowego. Zwłaszcza po zastosowaniu dużych dawek obserwowano występowanie bólu głowy, zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, niestrawność) oraz wielomocz. Długotrwałe stosowanie zwiększonych dawek może powodować kamicę nerkową.

Przeciwwskazania

Produkt jest przeciwwskazany do stosowania:

  • -u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • -u pacjentów z kamicą nerkową,
  • -u pacjentów ze zwiększonym stężeniem kwasu moczowego w wywiadzie,
  • -u pacjentów z zaburzeniami spichrzania żelaza (talasemia, hemochromatoza, niedokrwistość syderoblastyczna),
  • -u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka.

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Strasse 40
65824 Schwalbach am Taunus
Niemcy


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Środki na alergie i nietolerancje.

Cebion
4584201
Postać
krople
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 1. miesi aca życia
od 1. miesiąca życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
18,80 zł

(0,63 zł ml) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj