Orofar total action aerozol do stosowania w jamie ustnej (2 mg + 1,5 mg)/ml. 30 ml
Lek
Lek

Orofar total action aerozol do stosowania w jamie ustnej (2 mg + 1,5 mg)/ml. 30 ml

5909990933310
Marka: Orofar

Lek Orofar Total Action dzięki zawartości substancji czynnych, łagodzi ból gardła towarzyszący przeziębieniom, zapaleniu gardła czy zapaleniu krtani.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek stosujemy w przypadku:

  • - infekcji gardła;
  • - infekcji jamy ustnej (stany zapalne dziąseł, zakażenia i owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej - afty);
  • - bólu gardła towarzyszącemu przeziębieniom, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani;
  • - pomocniczo może być stosowany w leczeniu zapalenia migdałków (angina).
Orofar Total Action jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6

Działanie Orofar total action aerozol do stosowania w jamie ustnej (2 mg + 1,5 mg)/ml. 30 ml

Łagodzi ból gardła, który towarzyszy przeziębieniom, zapaleniu gardła czy zapaleniu krtani

Dawkowanie

Dorośli: Orofar Total Action aerozol rozpylać w jamie ustnej lub na tylną ścianę gardła trzy do sześciu razy na dobę. Trzymając pojemnik pionowo rozpylić cztery razy przy każdym użyciu. Dzieci powyżej 6 lat: Przy każdym użyciu rozpylać dwa trzy razy. Produktu leczniczego Orofar Total Action nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat, gdyż leki miejscowo znieczulające mogą powodować przemijające zaburzenia połykania i zwiększać ryzyko zachłyśnięcia. U dzieci produkt należy stosować pod kontrolą osoby dorosłej. Nie należy stosować u dzieci, które w czasie podawania produktu nie potrafią wstrzymać oddechu. Sposób podawania:

Skład Orofar total action aerozol do stosowania w jamie ustnej (2 mg + 1,5 mg)/ml. 30 ml

Jeden ml roztworu zawiera 2 mg benzoksoniowego chlorku (Benzoxonii chloridum) i 1,5 mg lidokainy chlorowodorku (Lidocaini hydrochloridum). Jedna dawka zawiera 0,2798 mg benzoksoniowego chlorku i 0,2098 mg lidokainy chlorowodorku oraz etanol 96% v/v, glicerol, olejek miętowy, mentol, kwas solny 0,1 N, woda oczyszczona

Działania niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego Bardzo rzadko: nadwrażliwość (obejmująca obrzęk twarzy, ust, języka i gardła). Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Bardzo rzadko: duszność. Zaburzenia żołądka i jelit Często: dyskomfort w jamie ustnej. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Bardzo rzadko: wysypka, świąd. Dzieci: Należy spodziewać się, że częstość, rodzaj oraz nasilenie występowania działań niepożądanych u dzieci będzie taka sama jak u dorosłych

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek benzoksoniowy i inne czwartorzędowe sole amoniowe, nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą, nadwrażliwość na lidokainy chlorowodorek lub inne substancje miejscowo znieczulające z grupy amidów

Podmiot odpowiedzialny

Stada Pharm sp. z.o.o.
Krakowiaków 44
02-255 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Testy ciążowe. oraz w kategorii .Inne

4929401
Postać
aerozol
Droga podania
na błony śluzowe
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
21,58 zł

(0,72 zł ml) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj