Calpol 6 zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat 250 mg/5 ml, 100 ml
Lek
Lek

Calpol 6 zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat 250 mg/5 ml, 100 ml

5909990725816
Marka: Calpol
(0)

Lek Calpol 6 Plus w postaci zawiesiny zawiera paracetamol, czyli substancję działającą przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest stosowany w bólu i w gorączce u dzieci od 6 roku życia m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy, również w małych lub umiarkowanych bólach, np.  bólu mięśni, zęba, głowy.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Calpol 6 Plus przeznaczony jest do stosowania w gorączce jaka towarzyszy przeziębieniu, grypie czy chorobom wieku dziecięcego. Zaleca się stosowanie leku również przy bólach o małym albo łagodnym nasileniu, np. ból głowy, ból zęba, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

Działanie Calpol 6 zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat 250 mg/5 ml, 100 ml

Produkt leczniczy Calpol 6 Plus zawiera paracetamol, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Paracetamol wpływa na hamowanie syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym

Dawkowanie

Dzieci w wieku 6-8 lat: 5 ml do 4 razy na dobę, - Dzieci w wieku 8-10 lat: 7,5 ml do 4 razy na dobę. - Dzieci w wieku 10-12 lat: 10 ml do 4 razy na dobę. - Młodzieży w wieku 12-16 lat: 10-15 ml do 4 razy na dobę. - Dorośli i młodzieży powyżej 16 lat: 10-20 ml do 4 razy na dobę. - Leku nie należy rozcieńczać, a przed użyciem starannie wstrząsnąć. - Dawkę należy odmierzać za pomocą załączonej miarki. - Po każdorazowym otwarciu szyjkę butelki należy wytrzeć do czysta, a opakowanie dokładnie zamknąć, uważając, aby nie uszkodzić nakrętki. Nie stosować więcej niż 4 dawek w ciągu doby, a pomiędzy kolejnymi dawkami zachować odstęp co najmniej 4 godzin. Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą

Skład Calpol 6 zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat 250 mg/5 ml, 100 ml

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum). 5 ml zawiesiny zawiera 250 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: sacharoza, sorbitol 70%, zdyspergowana celuloza, glicerol, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cukrowy FP731, aromat pomarańczowy 510652 E, żółcień pomarańczowa E 110, woda oczyszczona

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Calpol 6 Plus w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): wysypka ze świądem lub bez, pokrzywka, reakcje skórne, zwiększenie aktywności aminotransferaz

Zobacz też inne produkty marki Calpol.

Calpol
6000501
Postać
syrop
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 199zł 

 

Wartość koszyka do 198,99 zł

Wartość koszyka od 199,00 zł

Czas dostawy

 

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

do 48h

 ("do drzwi adresata")

 

 

Kurier specjalistyczny - Poltraf

26,99 zł

do 72h

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Cena
15,19 zł

(0,15 zł ml) / w tym VAT

Ostatnie sztuki w magazynie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
27 April 2022

Cyjanokobalamina (witamina B12) uchodzi za jedną z najbardziej kluczowych witamin i musi być tak naprawdę cały czas dostarczana z pożywieniem do organizmu. Jej niedobory mogą wpływać na nieprawidłową pracę układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego.Witamina B12 jest ważna również dla rozwoju dziecka po urodzeniu.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj