Excedrin Migrastop 250 mg + 250 mg + 65 mg, 20 tabletek
Lek
Lek

Excedrin Migrastop 250 mg + 250 mg + 65 mg, 20 tabletek

Excedrin MigraStop zawiera paracetamol i kwas acetylosalicylowy o działaniu redukującym ból oraz kofeinę wzmagającą działanie substancji przeciwbólowych, lek polecany do stosowania przy bólach głowy, oraz napadach migreny z aurą i bez aury.

Opis

Spis treści

Wskazania

Excedrin MigraStop wskazany jest do doraźnego leczenie bólu głowy, napadów migreny z aurą lub bez aury.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny. Inne składniki leku to: rdzeń tabletki: hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, otoczka: Opadry YS-1-7086 (hypromeloza 3 cP, hypromeloza 6 cP, hypromeloza 50 cP, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy), kwas benzoesowy (E210), wosk Carnauba.

Działanie

Kwas acetylosalicylowy redukuje ból, gorączkę oraz działa przeciwzapalnie, Paracetamol zmniejsza ból i gorączkę, kofeina zwiększa działanie kwasy substancji przeciwbólowych.

Dawkowanie

Dorośli (powyżej 18 lat): Leczenie bólu głowy W przypadku pojawienia się bólu głowy należy wziąć 1 tabletkę i popić ją pełną szklanką wody. W razie konieczności kolejną tabletkę można przyjąć po upływie 4-6 godzin od zażycia pierwszej. W przypadku bardziej intensywnego bólu głowy można wziąć jednorazowo 2 tabletki, w razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki po upływie 4-6 godzin od zażycia dwóch pierwszych tabletek. Nie należy stosować leku Excedrin MiaraStop w bólu głowy przez dłużei niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem. Leczenie migreny W przypadku wystąpienia objawów migreny lub aury migrenowej należy przyjąć 2 tabletki leku popijając je szklanką wody. W razie konieczności można przyjąć kolejne 2 tabletki zachowując 4-6 godzinny odstęp między dawkami. Nie należy stosować leku Excedrin MigraStop dłużej niż przez 3 dni w migrenie bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Excedrin MigraStop: jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek ze składników tabletek powlekanych Excedrin MigraStop.Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować: astmę, duszność lub skrócenie oddechu; wysypkę lub pokrzywkę; obrzęk twarzy lub języka; katar. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. jeśli stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak diklofenak lub ibuprofen.  u pacjentów z owrzodzeniem żołądka, jelit, lub jeżeli w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego. jeżeli występuje krew w stolcu lub czarne stolce (objawy krwawienia lub perforacji żołądkowo- jelitowych). w przypadku hemofilii lub występowania innych chorób krwi w ciężkich schorzeniach serca, wątroby lub nerek podczas przyjmowania ponad 15 mg metotreksatu w trzecim trymestrze ciąży

Działania niepożądane

  • Jak każdy lek, Excedrin MigraStop może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku Excedrin MigraStop i poinformować lekarza w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, takich jak:
  •  Reakcje alergiczne takie jak opuchnięcie twarzy, ust, jamy ustnej, języka, lub gardła. Objawy te mogą utrudniać połykanie, powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej (objaw astmy). Może także pojawić się wysypka, swędzenie i omdlenia.
  •  Zaczerwienienie skóry, pęcherze na wargach, spojówkach lub w jamie ustnej, łuszczenie się skóry.
  •  Krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit. Objawom tym może towarzyszyć ostry ból brzucha, krwawe lub czarne stolce lub krwawe wymioty. Obawy te mogą nie być poprzedzone objawami ostrzegawczymi i mogą wystąpić podczas stosowania wszystkich NLPZ, na każdym etapie leczenia i mogą prowadzić do śmierci. Ryzyko to jest szczególnie duże u osób starszych.
  •  Zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby)
  •  Zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi)
  •  Nieregularne bicie serca
Poniżej znajdują się działania niepożądane, które odnotowano podczas 16 badań klinicznych z udziałem ponad 4800 osób. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku zaobserwowania któregokolwiek z poniższych objawów: Często (występują u 1 na 10 pacjentów) :Nerwowość, zawroty głowy, Nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej Niezbyt często (występują u 1 na 100 pacjentów) Bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy, Szum w uszach , Uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty, Zmęczenie, uczucie zaniepokojenia, Przyspieszone bicie serca Rzadko (występują u 1 na 1000 pacjentów) Ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny, Zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku, Niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia, Zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja, Uczucie bólu w okolicy czoła i policzków, Ból oczu, zaburzenia widzenia, Uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach), Krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar, Wzdęcia, odbijanie się, Nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry, Sztywność mieśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, kurcze mięśni, Osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej

Dodatkowe informacje

0

8677702
Postać
Tabletki
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od urodzenia
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 149zł

 

Wartość koszyka do 148,99 zł

Wartość koszyka od 149,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

POLTRAF

69,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie

Excedrin Migrastop 250 mg + 250 mg + 65 mg, 20 tabletek

access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
26,05 zł

(1,30 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 149 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
05 October 2021

Bóle migrenowe są dla wielu osób prawdziwą zmorą, a mechanizmy powstawania migreny do dziś pozostają niewyjaśnione. Poza leczeniem farmakologicznym pomocna w zwalczaniu bólu może okazać się również odpowiednia dieta.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj