Paracetamol Hasco zawiesina doustna 120 mg/ 5 ml, 150 g
Lek
Lek
Bezpieczny w ciąży
Bezpieczny w ciąży
Produkt z Polski
Produkt z Polski
Naturalny
Naturalny

Paracetamol Hasco zawiesina doustna 120 mg/ 5 ml, 150 g

Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna zawiera paracetamol, substancję przeciwgorączkową i przeciwbólową. Jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci.

Opis

Spis treści

Wskazania

Gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu), dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). U niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia (o masie ciała do 4 kg): leczenie objawowe gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Skład

5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu (Paracetamolum) oraz substancje pomocnicze: Sacharoza, Guma ksantan (E 415), Kwas cytrynowy jednowodny (E 330), Sacharyna sodowa (E 954), Sodu benzoesan (E 211), Sodu pirosiarczyn (E 223), Aromat truskawkowy, Woda oczyszczona.

Działanie

Lek Paracetamol Hasco to zawiesina doustna działająca przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Dawkowanie

Produkt leczniczy stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny. Produkt leczniczy przeznaczony dla dzieci. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 4-6 godzin ani nie więcej niż 4 razy w ciągu doby, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę. 1/7 W tabeli poniżej podano przykładowy schemat obliczania dawki leku: Wiek (masa ciała dziecka) Zalecana DAWKA JEDNORAZOWA Maksymalna DAWKA DOBOWA od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) 2,5 ml (60 mg) 10 ml (240 mg) od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) 4 ml (96 mg) 16 ml (384 mg) od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) 5 ml (120 mg) 20 ml (480 mg) od 1 do 2 lat (do 10,5 kg) 6,5 ml (156 mg) 26 ml (624 mg) od 2 do 3 lat (do 13 kg) 8 ml (192 mg) 32 ml (768 mg) od 4 do 5 lat (do18,5 kg) 12 ml (288 mg) 48 ml (1152 mg) od 6 do 8 lat (do 24 kg) 15 ml (360 mg) 60 ml (1440 mg) od 9 do 10 lat (do 32 kg) 20 ml (480 mg) 80 ml (1920 mg) od 11 do 12 lat (do 45,6 kg) 28,5 ml (684 mg) 114 ml (2736 mg) Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia powinno być zlecone przez lekarza. Do opakowania dołączona jest łyżka miarowa lub miarka (kieliszek) lub korek i strzykawka doustna lub strzykawka doustna (korek umieszczony w szyjce butelki).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa.

Działania niepożądane

Działania niepożądane są wymienione poniżej w zależności od układów narządowych i częstości występowania. Częstość występowania jest określona jako: rzadko (≥1/10 000, <1/1 000) lub bardzo rzadko (< 1/10 000, w tym pojedyncze przypadki). W obrębie każdej grupy objawy niepożądane są wymienione zgodnie ze zmniejszającym się nasileniem częstości występowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego Bardzo rzadko (<1/10 000): zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza). Zaburzenia żołądka i jelit Bardzo rzadko (<1/10 000): nudności, wymioty, biegunka. Zaburzenia układu immunologicznego Rzadko (≥1/10 000, <1/1 000): skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry. Produkt leczniczy stosowany przez dłuższy czas lub przedawkowany może spowodować uszkodzenie wątroby i nerek oraz methemoglobinemię z objawami sinicy (szaroniebieskie zabarwienie skóry).

Dodatkowe informacje

Podmiot odpowiedzialny: „PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A. ul. Żmigrodzka 242 E 51-131 Wrocław

6113421
Postać
płyn
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Bez GMO
Bez laktozy
Bezpieczny w ciąży
Lek
Naturalny
Produkt z Polski
Wege
Wiek
1 m.ż.
1 r.ż.
2 r.ż.
3 m.ż.
3 r.ż.
4 m.ż.
4 r.ż.
5 m.ż.
5 r.ż.
6 m.ż.
6 r.ż.
7 r.ż.
8 r.ż.
9 r.ż.
10 r.ż.
11 r.ż.
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
od urodzenia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 149zł

 

Wartość koszyka do 148,99 zł

Wartość koszyka od 149,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

POLTRAF

69,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Recenzje
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
9,22 zł

(0,06 zł g) / w tym VAT

Duża dostępność

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 149 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
08 June 2021

Kariera produktów probiotycznych rozwija się nieprzerwanie od wielu lat. W chwili obecnej niejako naturalnie sięgamy po tego typu produkty chociażby przy antybiotykoterapii. I słusznie! Leki te zabijają nie tylko te organizmy, które wywołują u nas choroby ale rykoszetem dostają również bakterie pożyteczne .Dlatego, nieuzupełnienie diety bakteriami-probiotykami podczas leczenia antybiotykiem często kończy się biegunkami lub innymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj