Nasivin Classic aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 10 ml
Lek
Lek

Nasivin Classic aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 10 ml

5909990661183
Marka: Nasivin

Oksymetazolina zawarta w leku zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, dzięki czemu ogranicza obrzęk śluzówki, zmniejsza powstawanie wydzieliny i ułatwia oddychanie.

Opis
Spis treści

Wskazania

Obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Działanie Nasivin Classic aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 10 ml

Oksymetazolina zawarta w leku zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, dzięki czemu ogranicza obrzęk śluzówki, zmniejsza powstawanie wydzieliny i ułatwia oddychanie.

Dawkowanie

Preparat Nasivin Classic jest przeznaczony do podawania donosowego. Preparat Nasivin Classic może być stosowany tylko u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat 1 dawka aerozolu Nasivin Classic do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Aerozolu do nosa zawierającego oksymetazolinę, nie należy stosować dłużej niż 5 do7 dni. Ze względu na stężenie substancji czynnej preparatu Nasivin Classic nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat. Ponowne leczenie preparatem można rozpocząć po kilkudniowej przerwie.

Skład Nasivin Classic aerozol do nosa 0,5 mg/ml, 10 ml

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku (Oxymetazolini hydrochloridum). 1 dawka aerozolu o objętości 45 l (mikrolitra) zawiera 22,5 g (mikrograma) oksymetazoliny chlorowodorku. Substancje pomocnicze: Kwas cytrynowy jednowodny Sodu cytrynian Glicerol 85% Woda oczyszczona

Działania niepożądane

Bardzo często>1/10
Często >1/100 do 1/10
Niezbyt często >1/1 000 do 1/100
Rzadko >1/10 000 do 1/1 000
Bardzo rzadko 1/10 000

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia Często (1/100 do 1/10): pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych. W rzadkich przypadkach po ustąpieniu działania leku może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (przekrwienia reaktywnego). Przedłużone lub częste stosowanie oksymetazoliny, jak również stosowanie w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa. Takie działanie może wystąpić już po 5-7 dniach leczenia i, w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa (rhinitis sicca). Długotrwałe stosowanie lub nadużywanie oksymetazoliny może także prowadzić do tachyfilaksji (nieznana częstość występowania częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Zaburzenia układu nerwowego Rzadko (1/10 000 do 1/1000): ból głowy, bezsenność lub zmęczenie. Zaburzenia serca i naczyń Niezbyt często (1/1000 do 1/100): objawy ogólnoustrojowe, takie jak kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu preparatu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Suche zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca).

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Strasse 40
65824 Schwalbach am Taunus
Niemcy


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Zioła i zdrowa żywność. oraz w kategorii .Zdrowe soki i syropy

3031141
Postać
aerozol
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
33,65 zł

(3,37 zł ml) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 October 2021

Właśnie wchodzimy w kulminacyjny moment sezonu infekcyjnego. Widać to szczególnie po absencji w pracy, okresowo opustoszałych przedszkolach i ilości pacjentów odwiedzających apteki. Ci, którym uda się opanować objawy mogą mówić o sporym szczęściu. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych łatwo bowiem wpaść w błędne koło, w którym skutek napędza przyczynę. Niestety nawet trafnie postawiona diagnoza oraz właściwie przeprowadzone leczenie nie dają nam gwarancji, że dopadnie nas po czasie nawracająca infekcja dróg oddechowych.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj