Nasic aerozol do nosa (0,1 mg + 5 mg)/dawka, 10 ml
Lek
Lek

Nasic aerozol do nosa (0,1 mg + 5 mg)/dawka, 10 ml

5909990835638
Marka: Nasic

Nasic spray do nosa dla osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia, zawiera ksylometazolinę i dekspantenol. Lek udrażnia zatkany nos oraz regeneruję śluzówkę.

Opis
Spis treści

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Nasic jest objawowe leczenie niedrożności nosa w przebiegu przeziębienia, po operacji nosa dla przyspieszenia gojenia ran.

Działanie Nasic aerozol do nosa (0,1 mg + 5 mg)/dawka, 10 ml

Chlorowodorek ksylometazoliny obkurcza naczynia krwionośne redukując obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Dekspantenol przyspiesza gojenie ran i regeneruje błony śluzowe

Dawkowanie

Jesli lekarz nie zaleci inaczej, dorosli oraz dzieci w wieku powyzej 6 lat: po jednej dawce leku do kazdego otworu nosowego, w razie koniecznosci do trzech razy na dobe. Dawkowanie zalezy od indywidualnej wrazliwosci i reakcji pacjenta na lek. Nie nalezy stosowac dawek wiekszych niz zalecane.

Skład Nasic aerozol do nosa (0,1 mg + 5 mg)/dawka, 10 ml

Substancjami czynnymi leku sa chlorowodorek ksylometazoliny oraz deksopantenol. 10 g roztworu zawiera 10 mg chlorowodorku ksylometazoliny oraz 500 mg deksopantenolu. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0 mg deksopantenolu. Pozostałe składniki to: benzalkoniowego chlorku roztwor (0,02 mg na dawke aerozolu), potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny (Eur.Ph), woda oczyszczona.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu nerwowego: Bardzo rzadko: pobudzenie, bezsennosc, zmeczenie (np. sennosc, sedacja), bol głowy, halucynacje (szczegolnie u dzieci) Zaburzenia serca: Rzadko: kołatanie serca (palpitacje), przyspieszenie pracy serca (tachykardia) Bardzo rzadko: zaburzenia rytmu serca (arytmie serca) Zaburzenia naczyniowe: Rzadko: wysokie cisnienie krwi (nadcisnienie tetnicze) Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i srodpiersia: Bardzo rzadko: po ustaniu działania leku zwiekszony obrzek błony sluzowej nosa, krwawienia z nosa Czestosc nieznana: uczucie pieczenia i suchosci błony sluzowej nosa, kichanie Zaburzenia miesniowo-szkieletowe i tkanki łacznej: Bardzo rzadko: skurcze (szczegolnie u dzieci) Zaburzenia układu immunologicznego: Niezbyt czesto: reakcje nadwrazliwosci (np. obrzek skory i błon sluzowych, wysypka skorna, swiad

Przeciwwskazania

  • Kiedy nie stosowac leku nasic:
  • - jesli pacjent ma uczulenie (nadwrazliwosc) na ksylometazoliny chlorowodorek, deksopantenol lub na ktorykolwiek z pozostałych składnikow leku nasic
  • - u dzieci w wieku ponizej 6 lat,
  • - jesli u pacjenta wystepuje suche zapalenie błony sluzowej nosa z tworzeniem sie strupow tzn. zanikowe zapalenie błony sluzowej nosa (rhinitis sicca),
  • - po chirurgicznym usunieciu przysadki mozgowej przez nos (przezklinowe wyciecie przysadki) i po innych zabiegach chirurgicznych odsłaniajacych opone (opone twarda). Lek nasic zawiera chlorek benzalkoniowy jako srodek konserwujacy, dlatego nie powinien byc stosowany przez osoby ze stwierdzona nadwrazliwoscia na te substancje.

Podmiot odpowiedzialny

M.C.M. Klosterfrau Healthcare Sp. z o.o.
Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Zioła i zdrowa żywność.

Nasic
8793001
Postać
aerozol
Droga podania
do nosa
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
13,90 zł

(1,39 zł ml) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
26 May 2023

Alergia Na pokarmy i nietolerancja pokarmowa to dwa różne stany, które mogą powodować nieprzyjemne objawy po spożyciu określonych produktów. Choć niektóre z tych objawów mogą być podobne, istnieją fundamentalne różnice między tymi dwoma stanami. W tym artykule omówimy różnice między alergią a nietolerancją pokarmową, aby lepiej zrozumieć te terminy i jak wpływają na nasze zdrowie.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj
Zapytaj farmaceutę