Aleric Deslo Active 5 mg, 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
Lek
Lek

Aleric Deslo Active 5 mg, 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

Lek Aleric Deslo Active zawiera desloratadynę, substancję przeciwalergiczną. Stosuje się go w łagodzeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa.

Opis

Spis treści

Wskazania

Aleric Deslo Active łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Skład

Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 5 mg. Pozostałe składniki leku to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawierający także glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Działanie

Aleric Deslo Active zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym. Aleric Deslo Active jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Dawkowanie

Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę, przyjmowana z posiłkiem lub bez posiłku.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę. Dzieci i młodzież Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

  • Często: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów:
  • ● zmęczenie
  • ● suchość w jamie ustnej
  • ● ból głowy Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu zgłaszano poniższe działania niepożądane: Bardzo rzadko: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów:
  • ● ciężkie reakcje alergiczne
  • ● wysypka
  • ● kołatanie oraz nieregularne bicie serca
  • ● szybkie bicie serca
  • ● bóle brzucha
  • ● nudności (mdłości)
  • ● wymioty
  • ● rozstrój żołądka
  • ● biegunka
  • ● zawroty głowy
  • ● senność
  • ● bezsenność
  • ● bóle mięśni
  • ● omamy
  • ● drgawki
  • ● niepokój z nadmierną aktywnością ruchową
  • ● zapalenie wątroby
  • ● nieprawidłowości wyniki testów czynności wątroby. Częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych:
  • • nietypowe osłabienie
  • • zażółcenie skóry i (lub) gałek ocznych
  • • zwiększona wrażliwość skóry na słońce, nawet w przypadku zachmurzenia słońca, i na promieniowanie UV (ultrafioletowe), na przykład na promieniowanie UV w solarium
  • • nietypowe zachowanie
  • • zachowanie agresywne
  • • zmiany w sposobie bicia serca
  • • zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt Dodatkowe działania niepożądane u dzieci i młodzieży Częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych
  • • wolne bicie serca
  • • zmiana w sposobie bicia serca
  • • nietypowe zachowania
  • • zachowanie agresywne

Dodatkowe informacje

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław Wytwórca: Genepharm S.A., 18 Km Marathon Avenue, 15351 Pallini, Grecja lub Rontis Hellas Medical and Pharmaceutical Products S.A., P.O. BOX 3012 Larisa Industrial Area, Larisa, 41004, Grecja

Aleric
3375653
Postać
Tabletki
Droga podania
Doustne
Rejestracja
Lek
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
Wiek
12 r.ż.
14 r.ż.
15 r.ż.
16 r.ż.
dla dorosłych
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa

Darmowa dostawa od 169zł 

 

Wartość koszyka do 168,99 zł

Wartość koszyka od 169,00 zł

 

DHL Parcel Economy

10,99 zł

bezpłatnie

 (odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker)

 

DHL Parcel

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

InPost

14,99 zł

bezpłatnie

 ("do drzwi adresata")

 

Kurier specjalistyczny

159,99 zł

 /Dostawca zalecany dla transportu produktów leczniczych/

 ("do drzwi adresata")

Opinie
access_time

Opublikowane komentarze dodawane są przez użytkowników w oparciu o ich własne przekonania. Dlatego nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub dotycząca stosowania leku. W razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj opinię

Cena
12,43 zł

(1,24 zł tabl.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 169 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
17 November 2021

Słoneczne i ciepłe lato to już przeszłość. Temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, a w nocy pojawiają się przymrozki. Dzień jest krótki, a my tracimy zapadł do pracy. Oznacza to tylko jedno - jesień na dobre się u nas zadomowiła, a już zagląda do nas zima. Co to może oznaczać? Że sezon infekcyjny trwa w najlepsze, a my odkurzamy domowe sposoby na infekcje.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj