Senalax Extra 30 tabletek
Lek
Lek

Senalax Extra 30 tabletek

5909990975099
Marka: Senalax

Produkt leczniczy Senalax Extra zawiera sennozydy, dzięki czemu następuje pobudzenie czynności jelita grubego. Jest stosowany przeczyszczająco w doraźnym leczeniu zaparć.

Opis
Spis treści

Wskazania

Produkt leczniczy Senalax Extra zawiera sennozydy, dzięki czemu następuje pobudzenie czynności jelita grubego. Jest stosowany przeczyszczająco w doraźnym leczeniu zaparć

Działanie

Substancją czynną leku są: sennozydy wapniowe (Calcii sennosides) 60%. 1 tabletka zawiera 17 mg sumy sennozydów. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krzemowana (celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna), wapnia wodorofosforan dwuwodny, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka Opadry II 85F23368 Orange (alkohol poliwinylowy (częściowo zhydrolizowany), makrogol (PEG MW 3350), talk, lak aluminiowy żółcieni pomarańczowej (E110), tytanu dwutlenek (E171), lak aluminiowy żółcieni chinolinowej (E104))

Dawkowanie

Produkt leczniczy Senalax Extra posiada w składzie sennozydy ulegające przemianie w jelicie grubym do aktywnych metabolitów. Senalax wykazuje działanie przeczyszczające wywierając wpływ na jelito grube (pobudza jego pracę i w efekcie tego przyspiesza przesuwanie się mas kałowych), oraz działa na na wydzielanie do światła jelita śluzu i chlorków dzięki temu następuje wzmożone wydzielanie wody i elektrolitów ostatecznym efektem jest zmiękczanie stolca

Skład Senalax Extra 30 tabletek

Lek Senalax Extra stosowany jest w leczeniu doraźnym zaparć

Przeciwwskazania

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. - Senalax Extra stosuje się doustnie. - Działanie przeczyszczające występuje po 8-12 godzinach. - Leku nie powinno stosować się częściej niż raz na dobę. - Dłuższe stosowanie (powyżej 1-2 tygodni) wymaga konsultacji z lekarzem. Młodzieży powyżej 12 lat, dorośli: 1 tabletka na noc. Senelax stosuje się zwykle 2-3 razy w tygodniu, przez okres 1-2 tygodni

Działania niepożądane

Kiedy nie stosować leku Senalax Extra: - w przypadku uczulenia na substancję czynną lub pozostały ze składników tego leku, - atonia jelit (zastój jelit), niedrożność / zwężenie jelit, - zapalne choroby jelit (WZJG - wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna), - zapalenie wyrostka robaczkowego, - ból brzucha o nieznanej etiologii, - odwodnienie z utratą elektrolitów, - u dzieci poniżej 12. roku życia

Senalax
4338321
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
5,07 zł

(0,17 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj