Daktarin krem 20 mg/g, 15 g
Lek
Lek

Daktarin krem 20 mg/g, 15 g

5909990280612
Marka: Daktarin

Lek Daktarin to krem zawierający mikonazol, działający przeciwgrzybiczo na m. in. na dermatofity, drożdżaki oraz pałeczki i ziarenkowce bakterii Gram-dodatnich. Produkt leczniczy jest stosowany w przypadku grzybic skóry głowy, tułowia, rąk czy pachwin oraz w stopie sportowca. Daktarin jest wskazany również w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie,  jako np. krem na pieluszkowe zapalenie skóry.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Daktarin zalecany jest w grzybiczym zakażeniu skóry wywołanego dermatofitami, drożdżakami, innymi grzybami (grzybica głowy, tułowia, rąk; grzybica pachwin; grzybica międzypalcowa stóp - stopa sportowca). Krem wskazany jest w grzybicy wtórnej zakażonej przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry)

Działanie Daktarin krem 20 mg/g, 15 g

Lek Daktarin zawiera mikonazol o działaniu przeciwgrzybiczym. Lek wykazuje swoją aktywność przeciw dermatofitom, drożdżakom. Działa również przeciwbakteryjnie na bakterie Gram-dodatnie (pałeczki i ziarenkowce).Krem wpływa łagodząco na świąd skóry, który towarzyszy zakażeniom dermatofitami i drożdżakami.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. - Lek stosuje się miejscowo na skórę. - Czas leczenia wynosi zwykle 2-6 tygodni (w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian). - Po ustąpieniu objawów, lek stosuje się przez okres co najmniej 1 tygodnia. Lek stosuje się 2 razy na dobę, na miejsce zmienione chorobowo

Skład Daktarin krem 20 mg/g, 15 g

Substancją czynną jest: mikonazol (Miconazoli nitras). 1 g kremu zawiera 20 mg azotanu mikonazolu. Substancje pomocnicze: butylohydroksyanizol (E 320), kwas benzoesowy (E 210), parafina ciekła, makrogologlicerydów oleiniany, makrogolo 6 i makrogolo 32 glikolu stearynian, woda oczyszczona

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): - reakcje nadwrażliwości, - kontaktowe zapalenie skóry, - wysypka, rumień, świąd, - uczucie palenia na skórze, - podrażnienie w miejscu podania

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Daktarin: - jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek ze składników tego leku, - w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci, - na zranioną skórę

Podmiot odpowiedzialny

JOHNSON & JOHNSON


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy. oraz w kategorii .Dermokosmetyki na problemy skórne

4234801
Postać
krem
Droga podania
na skórę
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
39,62 zł

(2,64 zł g) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj