coldrex dla dzieci
Lek
Lek

Coldrex Junior C 10 saszetek

5909990676279
Marka: Coldrex
(0)

Produkt leczniczy Coldrex Junior C zawiera połączenie 3 składników aktywnych: paracetamolu, fenylefryny oraz witaminy C w formie proszku do sporządzenia roztworu doustnego. Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz udrażnia nos. Coldrex Junior C jest stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia u dzieci w wieku 6-12 lat, np. gorączkę, nieżyt nosa, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i głowy, kaszel oraz dreszcze.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Coldrex Junior C przeznaczony jest do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, którym towarzyszą gorączka, dreszcze, ból głowy, ból gardła, nieżyt nosa (katar) u dzieci w wieku 6-12 lat

Działanie

Lek złożony Coldrex Junior C wykazuje wielokierunkowe działanie, które jest wykorzystywane w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Główną substancją czynna jest paracetamol wykazujący działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Fenylefryna przyczynia się do zmniejszania przekrwienia błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk, ułatwia oddychanie. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory, które mogą pojawić się na początkowym etapie infekcji

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosowanie u dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 saszetka co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie: wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dodać zimnej wody lub dosłodzić

Skład Coldrex Junior C 10 saszetek

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryna, kwas askorbowy (witamina C). 1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg witaminy C. Substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat cytrynowy 610399 E, kurkumina (E100)

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Coldrex Junior C - jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek, - jeśli pacjent przyjmuje zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV), - w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania. Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Coldrex Junior C może powodować działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: - reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, - wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, - problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych, - sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, - utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą, - nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca, - trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego, - zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby). Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów). Coldrex Junior C może powodować także następujące działania niepożądane: - ból głowy, - zawroty głowy, - bezsenność, - nerwowość, - zwiększenie ciśnienia tętniczego, - nudności i wymioty

Coldrex
4632332
Postać
proszek
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
19,99zł 19,99zł do 24h do 72h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
15,60 zł

(1,56 zł szt.) / w tym VAT

Duża dostępność
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
18 November 2022

W aptece i drogeriach możemy spotkać różne rodzaje szczoteczek do zębów - między innymi manualną, soniczną i elektryczną.Która z nich będzie najlepsza dla nas? Wszystko zależy  od własnych potrzeb, przyzwyczajeń, ale również od stanu zdrowia naszej jamy ustnej. Każdy rodzaj szczoteczek ma swoje wady i zalety, a każdą z nich można wykorzystywać w określonych problemach zdrowotnych.

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj