coldrex dla dzieci
Lek
Lek

Coldrex Junior C 10 saszetek

5909990676279
Marka: Coldrex

Produkt leczniczy Coldrex Junior C zawiera połączenie 3 składników aktywnych: paracetamolu, fenylefryny oraz witaminy C w formie proszku do sporządzenia roztworu doustnego. Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz udrażnia nos. Coldrex Junior C jest stosowany w łagodzeniu objawów przeziębienia u dzieci w wieku 6-12 lat, np. gorączkę, nieżyt nosa, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła i głowy, kaszel oraz dreszcze.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Coldrex Junior C przeznaczony jest do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, którym towarzyszą gorączka, dreszcze, ból głowy, ból gardła, nieżyt nosa (katar) u dzieci w wieku 6-12 lat

Działanie Coldrex Junior C 10 saszetek

Lek złożony Coldrex Junior C wykazuje wielokierunkowe działanie, które jest wykorzystywane w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Główną substancją czynna jest paracetamol wykazujący działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Fenylefryna przyczynia się do zmniejszania przekrwienia błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk, ułatwia oddychanie. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory, które mogą pojawić się na początkowym etapie infekcji

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosowanie u dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 saszetka co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie: wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dodać zimnej wody lub dosłodzić

Skład Coldrex Junior C 10 saszetek

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryna, kwas askorbowy (witamina C). 1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg witaminy C. Substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat cytrynowy 610399 E, kurkumina (E100)

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Coldrex Junior C może powodować działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: - reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, - wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, - problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych, - sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, - utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą, - nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca, - trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego, - zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby). Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów). Coldrex Junior C może powodować także następujące działania niepożądane: - ból głowy, - zawroty głowy, - bezsenność, - nerwowość, - zwiększenie ciśnienia tętniczego, - nudności i wymioty

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Coldrex Junior C - jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, - jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek, - jeśli pacjent przyjmuje zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV), - w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania. Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat

Podmiot odpowiedzialny

Perrigo Poland sp. z o.o.
Al. Niepodległosci 18
02-633 Warszawa


Ten produkt możesz znaleźć również w kategorii Pierwsza pomoc i apteczki. oraz w kategorii .Opatrunki specjalistyczne

4632332
Postać
proszek
Droga podania
doustne
doustnie
Rejestracja
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 6. roku życia
od 7. roku życia
od 8. roku życia
od 9. roku życia
od 10. roku życia
od 11. roku życia
od 12. roku życia
od 14. roku życia
od 15. roku życia
od 16. roku życia
Czy to lek?
Lek
Super Cecha
Lek
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Thermo Tracking
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w którym spakujemy i przygotujemy Twoje zamówienie do wysłania (liczymy wyłącznie dni robocze).
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia (liczony od następnego dnia roboczego po dniu, w którym złożone zostało zamówienie), w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie (liczymy wyłącznie dni robocze). Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów, a niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
37,53 zł

(3,75 zł szt.) / w tym VAT

W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Opinie

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
29 August 2023

Serce to jeden z narządów w klatce piersiowej, obok płuc i aorty, która dostarcza krew do całego ciała. Niestety, często nie możemy bezpośrednio kontrolować większości bólów w tej okolicy, szczególnie gdy są wynikiem urazu lub choroby przewlekłej. Ból w okolicach serca nie zawsze oznacza zawał - może mieć inne źródło i być nieszkodliwy.

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj