Xenna Extra comfort 45 tabletek
Lek
Lek

Xenna Extra comfort 45 tabletek

5909990809516
Marka: Xenna
(0)

Lek Xenna Extra Comfort bez recepty zawiera wyciąg z senesu o działaniu przeczyszczającym, który pobudza czynność jelita grubego oraz powoduje zmiękczenie stolca. Lek wskazany jest w objawowym leczeniu zaparć.

Opis
Spis treści

Wskazania

Lek Xenna Extra Comfort 45 tabletek do stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.

Działanie

Wyciąg z senesu zawarty w leku Xenna Extra Comfort zawiera glikozydy hydroksyantracenowe nazywane senozydami. Senozydy są przekształcane przez bakterie bytujące w jelicie grubym w aktywny metabolit antron reniny. Powoduje on stymulacje pracy jelit oraz hamuje wchłanianie jonów ze światła jelit (Na+, Cl-). Woda ulega przesączeniu do treści jelitowych. Masy kałowe rozluźniają się, a jelito jest stymulowane do ich usuwania.

Dawkowanie

Dawkowanie Xenna Extra Comfort: Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia Jeżeli brak innych przeciwwskazań preparat stosuje się następująco:1 tabletka dojelitowa raz na dobę, na godzinę przed snem; spodziewane działanie przeczyszczające występuje po 8 12 godzinach. Sposób podawania Tabletkę należy połknąć popijając wystarczającą ilością płynu. Zwykle wystarczy stosować produkt do 2-3 razy w tygodniu. Czas stosowania: nie należy stosować preparatu przez dłuższy okres czasu (powyżej 1 2 tygodni) bez konsultacji lekarskiej.

Skład Xenna Extra comfort 45 tabletek

Jedna tabletka dojelitowa zawiera: 150 mg 220 mg Sennae angustifoliae fructus extractum siccum (4-6:1) [suchy wyciąg z owoców senesu] co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B; ekstrahent: woda. Substancje pomocnicze: Żelatyna, Krzemu dwutlenek metylowany, Magnezu stearynian, Kwas stearynowy, Talk, Celuloza mikrokrystaliczna, Laktoza, Kopolimer kwasu metyloakrylowego i akrylanu etylu (1:1), Makrogol 6000, Sacharoza, Guma arabska, dyspersja wysuszona, Polisorbat 80, Wapnia węglan E170, Syrop glukozowy, suchy, Karboksymetyloceluloza sodowa, Tytanu dwutlenek E 171, Wosk montana

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku znanej nadwrażliwości (alergii) na substancję czynną lub na inny składnik preparatu oraz w przypadku niedrożności jelit, zapaleniu wyrostka robaczkowego, w przypadku ostrych chorób zapalnych jelit (np.: choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), w przypadku bólów brzusznych nieznanego pochodzenia lub w stanach odwodnienia z ubytkiem wody oraz elektrolitów. Nie podawać produktów zawierających senes dzieciom poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka o charakterze osutki miejscowa lub uogólniona. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania Częstość nieznana: zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a szczególnie albuminuria, hematuria (w przypadku przewlekłego stosowania preparatu). Zaburzenia żołądka i jelit Częstość nieznana: skurcze i bóle brzucha, biegunki z wodnistym stolcem, w szczególności u osób z zespołem nadpobudliwego jelita. Reakcja taka może być spowodowana przyjęciem zbyt wysokiej dawki leku, wówczas konieczne jest zmniejszenie dawki leku. Przewlekłe stosowanie może prowadzić do melanozy okrężnicy, która ustępuje po zaprzestaniu stosowania preparatu. Zaburzenia nerek i dróg moczowych Częstość nieznana: zmiana barwy moczu na żółty lub czerwono-brązowy (w zależności od pH). Efekt ten nie jest klinicznie istotny i może wystąpić w trakcie przyjmowania produktu leczniczego.

Xenna
6447401
Postać
tabletki
Droga podania
doustnie
Rejestracja
Lek
Super Cecha
Lek
Czy to lek?
Lek
Wiek
dla dorosłych
od 12. roku życia
info

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dostawa
Metoda dostawyWartość zamówienia
do 199zł
Wartość zamówienia
od 199zł
Czas pakowania
i wysyłki
Przewidywany czas dostawy
DHL Parcelshop
odbiór w punktach DHL ServicePoint i DHL Locker
dhl_agdoutlet_labesto_6.png 10,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier DHL
dostawa "do drzwi adresata"
DHL-Emblem.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier InPost
dostawa "do drzwi adresata"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
InPost Paczkomaty
dostawa "do punktu"
2560px-InPost_logo.svg.png 14,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Kurier Specjalistyczny
(metoda dostawy zalecana w przypadku zamówienia leków i produktów, które powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze) - dostawa "do drzwi adresata"
11,99zł BEZPŁATNIE do 24h do 48h
Czas wysyłki - jest to czas od złożenia zamówienia, w którym zobowiązujemy się spakować i przygotować Twoje zamówienie do wysłania, licząc dni robocze.
Przewidywany czas dostawy - jest to czas od złożenia zamówienia, w jakim Twoje zamówienie powinno zostać dostarczone do Ciebie, licząc dni robocze. Niestety nie mamy pełnego wpływu na pracę kurierów i niekiedy z ich powodu pojawiają się opóźnienia.
Cena
35,08 zł

(0,78 zł tabl.) / w tym VAT

Obecnie brak na stanie
W jednym koszyku możesz zamówić maksymalnie: 10 szt. produktu.

Darmowy odbiór w aptece

Darmowa dostawa od 199 zł

Wysyłka w 24h

Strefa Wiedzy

więcej artykułów 
02 February 2023

Kaszel wbrew powszechnej negatywnej opinii, jest korzystnym i naturalnym odruchem organizmu. Dzięki niemu organizm pozbywa się z układu oddechowego różnych czynników drażniących - bakterii i patogennych wirusów, alergenów, pyłów zawieszonych oraz mikroskopijnych ciał obcych. Kaszel może mieć różne oblicza - może być  mokry i suchy, ostry i przewlekły, duszący, szczekający. W kontekście ostatniego szczytu zachorowań często mówiło się o kaszlu krtaniowym u dziecka. Czym zatem jest ten kaszel krtaniowy i jak z nim walczyć?

Opinie

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Akceptuj