• Nowe i odświeżone domowe sposoby na infekcje
  58 Views
  Nowe i odświeżone domowe sposoby na infekcje

  Słoneczne i ciepłe lato to już przeszłość. Temperatura w ciągu dnia nie przekracza 10 stopni, a w nocy pojawiają się przymrozki. Dzień jest krótki, a my tracimy zapadł do pracy. Oznacza to tylko jedno - jesień na dobre się u nas zadomowiła, a już zagląda do nas zima. Co to może oznaczać? Że sezon infekcyjny trwa w najlepsze, a my odkurzamy domowe sposoby na infekcje.

 • Amygdalina - cudowny lek na raka czy jeden, wielki przekręt?
  77 Views
  Amygdalina - cudowny lek na raka czy jeden, wielki przekręt?

  Każdy może napisać wszystko. I z tego skrzętnie korzystają szamani XXI wieku. Znachorzy. Medycyna alternatywna, w najgorszym tego słowa znaczeniu. Dzisiaj chciałbym spojrzeć na jeden z oręży tego ruchu. Miała być cudownym remedium na raka – amygdalina.

 • Nietolerancje glutenu - co warto wiedzieć?
  21 Views
  Nietolerancje glutenu - co warto wiedzieć?

  Nietolerancje glutenu stanowią obecnie dosyć ważny problem zdrowotny, który może dotyczyć nawet 10% populacji na świecie. W Polsce liczbę zachorowań szacuje się na 600 tys. osób. Niestety nadal sporo osób nawet mających problem z tolerowaniem glutenu nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na który rodzaj nietolerancji choruje - na celiakię, alergię czy nadwrażliwość na gluten.

 • Męska grypa - istnieje czy nie?
  114 Views
  Męska grypa - istnieje czy nie?

  Skąd my to znamy! Lekki katarek, temperatura ciała wyższa o 0,2 stopnia i od razu pojawia się refleksja nad życiem, potrzeba uporządkowania spraw, sporządzenia testamentu… bo to w końcu męska grypa.

 • Przeciwutleniacze - czym są i dlaczego warto je przyjmować?
  20 Views
  Przeciwutleniacze - czym są i dlaczego warto je przyjmować?

  Słowo przeciwutleniacz w ostatnim czasie nabrało takiej popularności, że w sieci, w telewizjach śniadaniowych, na konferencjach naukowych i w aptekach jest odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Niestety jak to zwykle bywa przekaz ten jest albo mocno uproszczony, albo przesiąknięty marketingowym bełkotem. A o antyoksydantach można rozmawiać rzetelnie i merytorycznie, bez bicia piany.

 • Słodka i zdrowa przekąska - czy takie połączenie jest możliwe?
  32 Views
  Słodka i zdrowa przekąska - czy takie połączenie jest możliwe?

  Czy przekąska zawsze musi się kojarzyć z czymś niezdrowym, wysokoprzetworzonym i o niskiej wartości odżywczej? Czy jest możliwe, by między posiłkami przekąsić coś wartościowego i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia? Czy w podbramkowej sytuacji, kiedy nie zdążyliśmy zjeść rano śniadania musimy raczyć się drożdżówką lub słodkim batonikiem, które poza pustymi kaloriami nie wnoszą nic dobrego do naszego organizmu? Tak pod warunkiem, że sięgniemy po zdrową przekąskę.

 • Hipoteza higieniczna, czyli opowieść o tym "czy częste mycie, skraca życie"?
  42 Views
  Hipoteza higieniczna, czyli opowieść o tym "czy częste mycie, skraca życie"?

  Wielu specjalistów zastanawia się dlaczego część dzieci wykazuje bardzo dobre mechanizmy odporności i infekcje charakterystyczne dla wieku dziecięcego przechodzi w łagodny sposób podczas, gdy u innych infekcje górnych dróg oddechowych czy choroby autoimmunologiczne mają znacznie ostrzejszy i cięższy przebieg. Częściowo medycyna zna odpowiedź na to pytanie - podnosi ważną rolę rodzaju porodu, sposobu karmienia oraz dziedziczenia epigenetycznego (pozagenowego).

 • Zastosowania gruszki do nosa o których nie miałeś pojęcia
  57 Views
  Zastosowania gruszki do nosa o których nie miałeś pojęcia

  Jeszcze całkiem niedawno gruszka do nosa była na wyposażeniu niemal każdej domowej apteczki. W ostatnich kilkunastu latach została jednak wyparta przez aspiratory do nosa. Zupełnie niesłusznie, bo ten niedrogi gadżet ma również wiele innych zastosowań, które czynią go bardzo użytecznym wyrobem.

 • Masz nawracające infekcje? Mamy na to sposób!
  37 Views
  Masz nawracające infekcje? Mamy na to sposób!

  Właśnie wchodzimy w kulminacyjny moment sezonu infekcyjnego. Widać to szczególnie po absencji w pracy, okresowo opustoszałych przedszkolach i ilości pacjentów odwiedzających apteki. Ci którym uda się opanować objawy mogą mówić o sporym szczęściu. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych łatwo bowiem wpaść w błędne koło, w którym skutek napędza przyczynę. Niestety nawet trafnie postawiona diagnoza oraz właściwie przeprowadzone leczenie nie dają nam gwarancji, że dopadnie nas po czasie...

 • Chorujesz na tarczycę? Tych leków nie możesz stosować.
  378 Views
  Chorujesz na tarczycę? Tych leków nie możesz stosować.

  Obecnie choroby tarczycy to problem znacznej części polskiego społeczeństwa. Leczenie choroby Hashimoto, Gravesa-Basedova czy nadczynności tarczycy jest trudne i wymaga dobrej współpracy nie tylko między endokrynologiem, a osobą chorą na tarczycę, lecz również między sami specjalistami.

 • Tran  - jak wybrać dobry produkt?
  241 Views
  Tran  - jak wybrać dobry produkt?

  Prawdziwy tran jest olejem pozyskiwanym z wątroby dorsza lub ryb dorszowatych. Sporo osób mylnie tranem nazywa oleje z wątroby innych ryb np. z wieloryba lub rekina. Nie oznacza to jednak, że oleje te nie mają właściwości prozdrowotnych. Inny skład fizykochemiczny sprawia jednak, że oleje te mają nieco inną aktywność biologiczną.

 • Kosmetyki na AZS - jak wybrać je mądrze?
  60 Views
  Kosmetyki na AZS - jak wybrać je mądrze?

  Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest chorobą, na którą cierpi kilka procent całej, światowej populacji. Z racji tego, że AZS daje uporczywe objawy, leczenie jest trudne, a jego powodzenie zależy w dużej mierze od właściwej pielęgnacji , współpracy osoby chorej z lekarzem dermatologiem i doboru odpowiednich kosmetyków na AZS.

Showing 1 to 12 of 70 (6 Pages)
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Accept