• Kiedy brać magnez rano czy wieczorem?
  50 Views
  Kiedy brać magnez rano czy wieczorem?

  Magnez jest kluczowym biopierwiastkiem, bo bierze udział w niezliczonych procesach zachodzących w naszym organizmie. Co ciekawe równie ważną rolę odgrywa u roślin, gdyż jest składnikiem chlorofilu. Choć teoretycznie jest go całkiem sporo w żywności, to z racji spożywania mocno przetworzonych pokarmów, mechanizacji rolnictwa, stosowania używek, życia w nieustającym stresie cały czas jesteśmy narażeni na niedobór magnezu

 • Co wypłukuje magnez w organizmie?
  19 Views
  Co wypłukuje magnez w organizmie?

  Magnez należy do makroelementów, a jego zawartość w organizmie wynosi od 20 -35 gramów. Największy rezerwuar znajduje się w kościach, mięśniach i innych tkankach. Magnez aktywuje wiele enzymów, dzięki czemu uczestniczy w przebiegu wielu reakcjach metabolicznych białek, kwasów nukleinowych, tłuszczów i węglowodanów. Niektórzy zaliczają go do elektrolitów, choć on sam odpowiada za transport elektrolitów w komórkach.

 • Co niszczy kolagen w organizmie?
  20 Views
  Co niszczy kolagen w organizmie?

  Kolagen jest chyba najważniejszym białkiem strukturalnym, które buduje tkankę chrzęstną, wypełnia przestrzenie zewnątrzkomórkowe, stanowi rusztowanie dla tkanki kostnej, ścięgien i stawów.Włókna kolagenowe są sprężyste, elastyczne i bardzo odporne, jednak z wiekiem ich ilość, struktura i wytrzymałość znacznie spada. Dlaczego tak się dzieje? Co niszczy kolagen w organizmie?

 • Kolagen na włosy - szampon, odżywka, a może zabieg kolagenowy?
  9 Views
  Kolagen na włosy - szampon, odżywka, a może zabieg kolagenowy?

  Kolagen jako białko stanowi nawet 1/3 puli całego białka w organizmie człowieka . Najważniejszymi aminokwasami budującymi kolagen są prolina, arginina oraz lizyna. Skręcone łańcuchy kolagenu obfitują również hydroksyprolinę, która jest znakiem rozpoznawczym dla włókien kolagenowych.

 • Kolagen na skórę - czy jest skuteczny?
  11 Views
  Kolagen na skórę - czy jest skuteczny?

  Kolagen jest powszechnie stosowanym surowcem w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jest najczęściej składnikiem dermokosmetyków, ale również wypełniaczy estetycznych. Kolagen ze względu na dobrą biodegradowalność wykazuje korzystne efekty dla wyglądy skóry przez 3-9 miesięcy.

 • Koenzym Q10 - czy warto go stosować?
  39 Views
  Koenzym Q10 - czy warto go stosować?

  Naukowcy stale starają się odpowiedzieć na pytanie co wpływa na starzenie się komórek oraz proces nowotworzenia. Dużą rolę w tym zakresie pełnią antyoksydanty, a jednym z nich jest koenzym Q10. Kto powinien go więc suplementować i dlaczego jest tak istotny dla naszego zdrowia?

 • Kolagen ranking - który wybrać?
  21 Views
  Kolagen ranking - który wybrać?

  Kolagen jest niezwykle istotnym, wielkocząsteczkowym białkiem w organizmie człowieka. Jest też najbardziej rozpowszechnionym białkiem w ustroju. Pełni głównie funkcję strukturalną, bo buduje tkankę chrzęstną ścięgna, więzadła i otacza kości. Kolagen obok elastyny stanowi rusztowanie dla komórek, wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, a one same tworząc z tkanką łączną zwartą strukturę, budują elastyczne i odporne na uszkodzenia tkanki.

 • Witamina D3 - jakie ma właściwości?
  24 Views
  Witamina D3 - jakie ma właściwości?

  Witamina D3 nazywana jest często witaminą słońca i kojarzy się nam zazwyczaj z dobrą odpornością i mocnymi kośćmi. Prowadzone badania wskazują jednak, że witamina D3 jest również niezbędna w wielu innych procesach zachodzących w ludzkim organizmie.

 • Witamina D dawkowanie - jak powinno wyglądać?
  20 Views
  Witamina D dawkowanie - jak powinno wyglądać?

  Witamina D jest obiektem nieustannych badań licznych ośrodków badawczych na całym świecie. Niektóre doniesienia są bardzo interesujące, ale losy witaminy D w organizmie oraz jej udział w profilaktyce niektórych chorób są bardzo skomplikowane. Jak zwykle nie pozostaje nam nic innego jak czekać cierpliwie na wyniki kolejnych badań. Nie stoi to na przeszkodzie, by włączyć suplementację witaminy D3 do codziennej rutyny zgodnie z zaleceniami ekspertów.

 • Witamina B12 w czasie karmienia piersią
  196 Views
  Witamina B12 w czasie karmienia piersią

  Cyjanokobalamina (witamina B12) uchodzi za jedną z najbardziej kluczowych witamin i musi być tak naprawdę cały czas dostarczana z pożywieniem do organizmu. Jej niedobory mogą wpływać na nieprawidłową pracę układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego.Witamina B12 jest ważna również dla rozwoju dziecka po urodzeniu.

 • Niepłodność - jaka jest rzeczywista skala problemu i jak jej zaradzić?
  27 Views
  Niepłodność - jaka jest rzeczywista skala problemu i jak jej zaradzić?

  Zgodnie z definicją o problemach z płodnością możemy dopiero mówić, gdy minie pełny rok bezskutecznych prób poczęcia dziecka. Dopiero wtedy warto zgłosić się do lekarza, wykonać podstawowe badania, sprawdzić płodność obojga partnerów.

 • Poród - fenomen natury
  30 Views
  Poród - fenomen natury

  Narodziny dziecka są wydarzeniem niemalże magicznym, któremu towarzyszą nieprawdopodobne emocje. Radość z narodzin nowego członka rodziny, przeplata się z lęk przed bólem porodowym oraz obawą o przyszłość i zdrowie nowonarodzonego dziecka. Okres tuż przed porodem to czas kiedy wiele kobiet zadaje sobie sama pytanie - rodzić fizjologicznie czy przez cesarskie cięcie?

Showing 1 to 12 of 129 (11 Pages)
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki „cookies” oraz podobne technologie w celu realizacji usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych (zgodnie z Polityką Prywatności).
Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. 
Więcej informacji znajdziesz w Polityce PrywatnościRegulaminie Strony. Każdy użytkownik sieci Internet wyświetlający za pomocą przeglądarki internetowej Stronę Internetową Apteki aptekamoderna.pl zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Strony
Accept